Bundesliga. Piszczek daje zwycięstwo Borussii

W meczu 7. kolejki niemieckiej Bundesligi, Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe FSV Mainz 05 1:2 (1:0).

Stadion FSV Mainz 05. / Fot. CKA, C.C. 3.0W meczu 7. kolejki niemieckiej Bundesligi, Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe FSV Mainz 05 2:1 (0:1). Zwycięstwo swojemu zespołowi zapewnił w 90. minucie gry Łukasz Piszczek.

W spotkaniu Borussii z Mainz wystąpiło aż czterech Polaków. W barwach gospodarzy zagrał Eugen Polanski, a u gości w podstawowym składzie wyszedł Łukasz Piszczek oraz Robert Lewandowski. Trzeci z naszych reprezentantów grający w klubie z Dortmundu, Jakub Błaszczykowski na boisku pojawił się na ostatnie pięć minut.

Przez pierwsze minuty więcej do powiedzenia mieli gospodarze, którzy utrzymywali się przy piłce i stworzyli, jako pierwsi, realne zagrożenie bramkowe. Stojący jednak w bramce gości Wiedenfeller spisywał się bez zarzutu. Po początkowym ataku Mainz, później do głosu doszła już Borussia. Dużo pracy na połowie przeciwnika wykonywał piłkarz niegdyś występujący m.in. w warszawskiej Delcie, Robert Lewandowski, jednak wszystkie jego strzały pewnie bronił H. Muller. W 33. minucie gry niespodziewanie prowadzenie objęli gospodarze. Po złym zagraniu Łukasza Piszczka w środek pola karnego, do piłki dopadł napastnik Mainz, N. Muller i mimo interwencji obrońców, zdołał pokonać golkipera gości. Po stracie gola, Borussia rzuciła się do ataków, aby szybko doprowadzić do wyrównania, jednak do końca pierwszej części gry zabrakło odpowiedniej skuteczności. Borussia przegrywała z Mainz 0:1.

Od początku drugiej połowy, zespół z Dortmundu zdecydowanie zaatakował, a swoje szanse zmarnowali Kagawa oraz Goetze. W 64. minucie gry, wyrównującą bramkę zdobył Perisic, a kolejną asystę zaliczył Robert Lewandowski. Zdobyty gol podbudował drużynę gości, która chciała zadać kolejny cios. W 83. minucie świetną szansę na objęcie prowadzenia miało Mainz. Ivanschitz znalazł się sam na sam z Wiedenfellerem i tylko dzięki świetnej interwencji bramkarza Borussii, wynik nie uległ zmianie. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, o czym dobitnie przekonali się gospodarze. W 90. minucie gry, Łukasz Piszczek zdobył pierwszego gola w swoich występach w Borussii, a zarazem zwycięską bramkę w meczu. Po zamieszaniu w polu karnym, piłka wpadła pod nogi Polaka, a ten z około 30 metrów pokonał bramkarza gospodarzy. Borussia pokonała Mainz 1:2.

Po dwóch porażkach z rzędu, wreszcie Borussia odniosła zwycięstwo. Po raz kolejny udział w sukcesie zespołu mieli nasi reprezentanci, którzy stali się ważnym ogniwem drużyny.

FSV Mainz 05 - Borussia Dortmund1:2 (1:0)
Bramki: Müller (33) - Perisic (64), Piszczek (90)

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.