6715 miejsce

Bundesliga. Remis Borussii z VfB Stuttgart. Trafienie Piszczka

Stadion Borussi Dortmund / Fot. Pro2, C.C. 3.0W meczu jedenastej kolejki niemieckiej Bundesligi, Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe z VfB Stuttgart 1:1 (1:1). Jedynego gola dla mistrzów Niemiec zdobył reprezentant Polski, Łukasz Piszczek.

Od samego początku spotkania zespół z Dortmundu tworzył sobie dogodne sytuacje do strzelenia gola. Już w 4. minucie gry Robert Lewandowski trafił w słupek, a chwilę później piłka, po świetnym uderzeniu Mario Goetze, o centymetry minęła bramkę. Gospodarze szybko zareagowali, a Weidenfellera próbował pokonać Moilinaro. Po początkowej przewadze Borussii mecz wyrównał się i gra toczyła się głównie w środku boiska. W 22. minucie prowadzenie objął VfB. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Kuzmanovic.

Po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Tasci i bez problemu z bliskiej odległości umieścił ją w bramce. Zaledwie kilka minut później gospodarze mogli podwyższyć wynik. Błąd defensywy Borussii wykorzystał Cacau, który znalazł się sam na sam z golkiperem gości. Napastnik jednak fatalnie przestrzelił. W doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównującego gola zdobył Łukasz Piszczek. Akcję rozpoczął Goetze, który dograł do Kagawy. Japończyk mocno uderzył w stronę długiego słupka, a lecącą piłkę przeciął reprezentant Polski, doprowadzając do remisu. Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ zmianie.

Na drugie 45 minut bardzo zmotywowani wyszli goście. Już pięć minut po rozpoczęciu gry świetnie zza pola karnego uderzał Kagawa, jednak jego strzał kapitalnie obronił Ulreich. Japończyk chwilę później miał kolejną doskonałą sytuację, jednak nie poradził sobie w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy. Po kwadransie ataków Borussii mecz stracił tempo i obu ekipom ciężko było stworzyć groźną sytuację. Dopiero w samej końcówce meczu goście znów przycisnęli. Najpierw Ulreicha próbował pokonać Schmelzer, następnie dwukrotnie Piszczek oraz po raz kolejny Kagawa, jednak żaden z zawodników nie znalazł sposobu na dobrze dysponowanego golkipera Stuttgartu. Wynik nie uległ już zmianie, Borussia zremisowała ze Stuttgartem 1:1.

W barwach Borussii wystąpiło dwóch Polaków. Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut, a Robert Lewandowski boisko opuścił w 72. minucie gry.

Po raz kolejny Borussia nie potrafiła wykorzystać przewagi w spotkaniu, przez co wywozi ze Stuttgartu tylko jedno oczko. Potknięcie podopiecznych Juergena Kloppa wykorzystało Schalke, które dzięki zwycięstwu nad Hoffenheim (3:1) zajęło drugą lokatę w lidze.

VfB Stuttgart - Borussia Dortmund 1:1 (1:1)
Bramki: Tasci (22) - Piszczek (45)

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.