178414 miejsce

Bundesliga. Szlagier w Monachium

Po ponad dziesięciu dniach przerwy, spowodowanej meczami reprezentacji, powracają rozgrywki Bundesligi. Wczoraj meczem Arminia- Borussia Dortmund rozpoczęła się 27. kolejka spotkań.

Bundesliga W jedynym, piątkowym spotkaniu, gospodarze pokonali bardzo słabo spisujący się w tym sezonie zespół Euzebiusza Smolarka - 1:0! Reprezentant Polski nie wystąpił w tym meczu z powodu kontuzji. Jedyna bramka padła w 80. minucie meczu. Asystę zanotował Artur Wichniarek, a jakże ważne 3 punkty zapewnił reprezentant Danii, Jonas Kamper.

Borrusia po tej porażce z dorobkiem 29 punktów zajmuje zagrożoną spadkiem 16. pozycję. Przed sezonem włodarze zespołu z Dortmundu myśleli o pucharach, a w obecnej sytuacji będzie to walka o utrzymanie się w Bundeslidze.

W sobotę odbędzie się sześć spotkań. Hitem kolejki jest niewątpliwie mecz Bayern Monachium-FC Schalke 04. Na Allianz Arena zasiądzie pewnie komplet widzów (69,000). Gospodarze zajmują obecnie czwartą lokatę i tracą do swojego przeciwnika - lidera 9 punktów.

Goście ostatni raz pokonali Bayern, na ich własnym stadionie, w rozgrywkach ligowych w sezonie 2000/01. Podopieczni Ottmara Hitzfelda zdecydowanie lepiej spisują się w meczach u siebie. W dotychczasowych 13 spotkaniach 8 zwycięstw, 4 remisy i tylko jedna porażka (8.11.06 z Hannover 0:1).

Ten mecz może zdecydować o tym czy z wyścigu po tytuł mistrzowski odpadnie odpadnie jeden z głównych pretendentów do niego. Jeśli Bayern ten mecz przegra, to będzie miał już 12 punktów straty. Warto wspomnieć, że gospodarzy czeka, już za kilka dni, pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie Ligi Mistrzów z AC Milan. Czy są tak dobrze przygotowani fizycznie, żeby oba bardzo ciężkie mecze w tak krótkim czasie rozstrzygnąć na własną korzyść? Tym bardziej, że część zawodników występowała również w meczach drużyny narodowej.

Schalke jest zespołem najlepiej radzącym sobie w tym sezonie w meczach wyjazdowych. W 13 spotkaniach zdobył 24 punkty ( 7 zwycięstw, 3 remisy i 3 porażki). W ostatnim meczu ligowym pokonując na własnym stadionie VFB Stuttgart 1:0 przerwali serię 4 meczów bez zwycięstwa.

Klkuczową rolę w tym spotkaniu może odegrać dwóch młodych zawodników: Lukas Podolski z Bayernu i bramkarz Schalke Manuel Neuer. Czy ten drugi zatrzyma Bayern, przez co Bawarczycy będą musieli odłożyć plany o tytule, do następnego sezonu? Czy też pochodzący z Polski napastnik jeszcze raz pokaże swoje nieprzeciętne umiejętności i podopieczni Ottmara Hitzfelda będą się jeszcze liczyć w grze? O tym przekonamy się już niebawem. Początek meczu w sobotę o 15:30.