Bundesliga znowu ruszyła. Polacy w rolach głównych

W ten weekend piłkarze Bundesligi zaingurowali rundę rewanżową. W kilku meczach formą błysnęli Polacy. Na listę strzelców wpisali się Sebastian Boenisch, Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski.

/ Fot. EPA/CARMEN JASPERSEN"Kuba" z powodu problemów z mięśniami łydki rozpoczął wyjazdowy mecz Borussii Dortmund z Werderem Brema na ławce rezerwowych. Wszedł na boisko, gdy mecz przy stanie 3:0 dla drużyny Juergena Kloppa był już właściwie rozstrzygnięty, i bramką na 5:0 postawił kropkę nad i. Wcześniej Robert Lewandowski podwyższył strzałem do pustej bramki na 4:0. Przy obu golach świetnymi podaniami obsłużył swoich kolegów z reprezentacji Polski Łukasz Piszczek. Pomimo spektakularnego zwycięstwa w konfrontacji z dwunastą drużyną Bundesligi, Borussia pozostaje na trzecim miejscu w tabeli ze stratą dwunastu punktów do lidera Bayernu Monachium (2:0 z Greuther Fuerth) i trzech oczek do Bayeru Leverkusen (3:1 z Eintrachtem Frankfurt).

Wynik w Leverkusen otworzył po rzucie rożnym płaskim strzałem z ok. 15 metrów Sebastian Boenisch, który zastąpił w tym meczu na lewej obronie chorego Michala Kadleca. Polak już podczas obozu przygotowawczego prezentował się z bardzo dobrej strony i nie jest wykluczone, że na dłużej zagrzeje miejsce w składzie "aptekarzy". Arkadiusz Milik oglądał cały mecz z trybun. Nowy nabytek drużyny z Leverkusen pauzował za otrzymaną jeszcze w barwach Górnika Zabrze czerwoną kartkę. Mecz Bayeru z Eintrachtem został w pierwszej połowie przerwany przez sędziego Wolfganga Starka na osiem minut, po tym jak ultrasi z Frankfurtu rzucili na murawę odpalone race.

W piątkowym meczu z Schalke 04 nic specjanego nie pokazał natomiast napastnik Hannoveru 96 Artur Sobiech, a jego drużyna przegrała z "niebieskimi" po emocjonującym meczu w stosunku 4:5. Ani jedna bramka nie padła w Mainz, gdzie miejscowy FSV 05 z Eugenem Polanskim w składzie zremisował z SC Freiburg. W niedzielę kolejkę zakończą spotkania FC Nuernberg z Hamburgerem SV (15.30) i Fortuny Dueseldorf z FC Augsburg (17.30).

FC Schalke 04 - Hannover 96 5:4 (1:0)
Bayer 04 Leverkusen - Eintracht Frankfurt 3:1 (2:0)
VfL Wolfsburg - VfB Stuttgart 2:0 (0:0)
1899 Hoffenheim - Borussia Mönchengladbach 0:0
FSV Mainz 05 - SC Freiburg 0:0
Bayern München - Greuther Fürth 2:0 (1:0)
Werder Bremen - Borussia Dortmund 0:5 (0:2)