Bundesliga. Zwycięstwo Borussi na koniec sezonu

Borussia Dortmund w ostatnim meczu sezonu 2010/2011 pokonała Eintracht Frankfurt 3:1 (0:0).

Stadion Borussi Dortmund / Fot. Wolfgang Hunscher, Licencja GNU 1.2W ostatniej kolejce sezonu 2010/2011, Borussia Dortmund pokonała Eintracht Frankfurt 3:1 (0:0).

Od początku spotkania w podstawowej jedenastce Borussi wybiegli wszyscy Polacy: Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. W pierwszej połowie gospodarze mieli optyczną przewagę, jednak nie byli w stanie przełożyć jej na zdobycz bramkową. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał w 12. minucie Barrios, jednak zmarnował rzut karny. Do przerwy kibice ma Westfalenstadion oglądali bezbramkowy remis.

Tuż po rozpoczęciu drugiej części gry na prowadzenie wyszedł Eintracht, a bramkę zdobył Rode. Goście z prowadzenia cieszyli się około dwadzieścia minut, ponieważ w 68. minucie spotkania Barrios wykorzystał świetne zagranie Piszczka i wyrównał rezultat meczu. Zaledwie cztery minuty później obrońca zespołu z Frankfurtu pod wpływem pressingu Lewandowskiego skierował piłkę do własnej siatki. Borussia prowadziła już 2:1. Jak się okazało nie było to ostatnie słowo gospodarzy. W 81. minucie kolejny rzut karny dla ekipy z Dortmundu zmarnował Dede. W ostatniej minucie meczu swoją drugą bramkę zdobył Barrios, a asystę zaliczył Robert Lewandowski. Do końca spotkania więcej goli nie padło, Borussia pokonała Eintracht 3:1.

Fot. z meczu / Fot. PAP/EPA/BERND THISSENBorussia potwierdziła dominację w Bundeslidze i na koniec sezonu wyprzedziła drugi w tabeli Bayer Leverkusen o siedem punktów. Trzecią lokatę zajęła słabo spisująca się w tym roku ekipa Bayernu Monachium. Spadek do 2.Bundesligi zaliczyły trzy zespoły. Dzisiejszy przeciwnik Borussi, Eintracht Frankfurt, FC St. Pauli oraz Borussia Moenchengladbach.

Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt 3:1 (0:0)
Bramki: Barrios (68) i (90), Russ (72 sam.) - Rode (46)