Facebook Google+ Twitter

Bunt gruzińskich żołnierzy został zażegnany

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-05 14:34

Bunt w garnizonie gruzińskiej armii w Muchrowani został zażegnany. Poinformował o tym prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili, który przebywa w wojskowej bazie.

Według ministra spraw wewnętrznych Wano Merabiszwilego, cytowanego przez agencję Reutera, przywódca buntowników został aresztowany.

Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili powiedział w telewizyjnym wystąpieniu, że bunt w Muchrowani miał na celu doprowadzenie do odwołania manewrów NATO na terenie Gruzji. Zaplanowane są one na jutro, w ćwiczeniach antyterrorystycznych ma wziąć udział tysiąc żołnierzy z piętnastu krajów. Przeprowadzeniu manewrów w Gruzji ostro sprzeciwiała się Rosja, która doprowadziła nawet do wycofania się kilku państw z udziału w ćwiczeniach. Dowództwo Sojuszu w związku z obecną sytuacją w Gruzji oświadczyło jednak, że nie zamierza odwoływać manewrów.

W telewizyjnym wystąpieniu Saakaszwili powiedział, że bunt żołnierzy jest także wymierzony przeciwko szczytowi Unii Europejskiej w Pradze, gdzie w czwartek ma być zainaugurowany projekt "Partnerstwa Wschodniego". Objęta nim będzie także Gruzja.

Według władz, bunt jest elementem spisku, który miał doprowadzić do wojskowego przewrotu w Gruzji. Minister spraw wewnętrznych powiedział w telewizji Rustawi 2, że w spisek jest zamieszana Rosja, która przekazała pieniądze i kierowała całym przedsięwzięciem. Celem zamachowców miało być także zabicie prezydenta Saakaszwilego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.