Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5767 miejsce

Bunt w łódzkim szpitalu MSWiA

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-05-30 08:14

Pracownicy szpitala MSWiA w Łodzi domagali się wczoraj natychmiastowego odwołania dyrektora tej placówki Andrzeja Szyrwińskiego, rok temu przywiezionego w teczce z Warszawy.

Zwołali w szpitalu konferencję w tej sprawie. W tym czasie dyrektor pojechał do Warszawy do ministerstwa. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, podczas tej wizyty zrezygnował z kierowania łódzkim szpitalem.

- Uważamy, że likwidacja pięciu spośród ośmiu oddziałów, m.in. okulistyki, otolaryngologii, chirurgii naczyniowej i onkologicznej, jest wynikiem rażącego zaniedbania dyrektora i braku pomocy dla MSWiA - mówi dr Barbara Zajączkowska.Pracownicy szpitala byli wczoraj uzbrojeni w kartki z rysunkiem taczki, sugerującymi, że powinno się na niej wywieźć dyrektora Andrzeja Szyrwińskiego / Fot. Express Ilustrowany

- Likwidacja oddziałów nie ma rozsądnego uzasadnienia, chociaż szpital jest zadłużony na 48 mln zł - dodaje dr Mariusz Maroszyński, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w szpitalu MSWiA. - Z pracy musi odejść 80 - 100 osób, czyli prawie połowa zatrudnionych. Stracą chorzy. Nie chcemy do tego dopuścić.

Pacjenci popierają protest lekarzy w tej sprawie.

- Leczę się tu od ponad 10 lat - mówi Alojzy Banasiak, emerytowany strażak czekający na zabieg na oddziale urologii. - Likwidacja szpitala byłaby wielkim błędem.

Pracownicy szpitala oczekują spotkania z ministrem Januszem Kaczmarkiem, o które już wcześniej zabiegali. Jeżeli do niego dojdzie, mają przedstawić własny plan naprawczy, który umożliwi dalsze istnienie i rozwój tej placówki.
(ew)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.