Facebook Google+ Twitter

Bunt w TVP

TVP wiernie służyła władzom, wmawiając opinii publicznej, że za rządów PO w polskiej gospodarce dzieje się dobrze. Teraz TVP zderza się z ekonomiczną rzeczywistością, która panuje w Polsce. Nadszedł czas pokutować za własne grzechy.

 / Fot. z serwisu W24plPracownicy TVP wystąpili 20 stycznia ze skargą do sądu przeciw swojemu pracodawcy, w obronie 400 zatrudnionych w Telewizji Polskiej. Po dwuletnich staraniach, zostały wyczerpane wszelkie możliwości powstrzymania outsourcingu ogromnej grupy pracowniczej, w tym montażystów i dziennikarzy. Outsourcing, czyli wydzielenie ze struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa, ma pogorszyć warunki, na których zatrudnieni będą pracownicy, a poza tym ułatwić zwalnianie z pracy nie wystarczająco pokornych dziennikarzy.

TVP od blisko 8 lat oskarżano o bycie tubą propagandową władz i partii rządzącej. Krytycy TVP zarzucali jej, że nie informuje społeczeństwa o pogarszającej się sytuacji ekonomicznej w Polsce. Jak na ironię, teraz w wyniku coraz gorszej kondycji finansowej kraju, także TVP odczuło skutki działania rządu, którego nieudolność ukrywała przed opinią publiczną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Tak niestety kończy się służenie mrocznej stronie mocy, że posłużę się frazeologią „gwiezdnych wojen”. Teraz dziennikarze TVP krzyczą, że buntują się w imię wolności słowa. Szkoda, że wcześniej posłusznie okłamywali społeczeństwo a o wolności słowa przypomnieli sobie dopiero gdy mroczna strona mocy wskazała na nich palcem, by zabrać im przywileje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszyłbym się aby dziennikarze TYP stracili prace, bo na to zasłużyli. Do kopalni Ich i praca do 67-roku życia. PO potrafiła zmienić mentalność Polaków w tym dziennikarzy. Owa poddańcza "murzyńskość" prowadzi całe społeczeństwo do zagłady, choćby przez fakt podniesienia wieku emerytalnego.Nie mówiąc o wysprzedaży narodowych skarbów, jak wdrażany pomysł na sprzedaż lasów. Głupie ludki ci Polacy, którzy uwierzyli w Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sytuacja w TVP jest napięta , analogicznie do podobnej po w przejęciu władzy (także medialnej) przez juntę wojskową Jaruzelskiego. Jest wielką niewiadomą jak zachowa się społeczeństwo manione i czarowne przez kolejne dekad. Czy będzie podobna to tej na Węgrzech , gdy parę milionów ludzi okupowało państwową telewizja, gdy wyciekły taśmy prawdy. A może biernie przyjmie kolejne problemy Państwowej Komisji Wyborczej z policzeniem głosów .
W tej sytuacji warto zabezpieczyć sobie przyszłość poprzez przejęcie sprywatyzowanej części TVP. Wypchnięciem części produkcji TVP na zewnątrz jest taką prywatyzacją.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już śpieszę powtórzyć: Jaka skarga? Skarga jest na TVP. Pozew o co? Pozew jest o Outsourcing, czyli wydzielanie pracowników z pierwotnego przedsiębiorstwa do innego podmiotu, po to, jak się domyślam, by mniej płacić, lub łatwo potem zwolnić z pracy. To właśnie nie podoba się pracownikom. Jak ogromnej grupy pracowniczej? 400 osób. Kto oskarżał? Pracownicy TVP. Pytanie o tubę? TVP uważna jest za tubę propagandową rządu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Outsourcing jest znanym od dawna w kapitalizmie narzędziem, które ma poprawiać wyniki finansowe przedsiębiorstwa a pracownicy mogą dostać odprawę i zmienić pracodawcę na lepszego... osobiście spotkałem się z tym zjawiskiem po roku 1996 w FSO, wtedy wszystkie służby utrzymania ruchu maszyn produkcyjnych "wyrzucono" na zewnątrz, aby zyski nowego właściciela się zwiększyły... ;-)
PS... a potem się nasiliły na niespotykaną skalę te "umowy śmieciowe" w tych wyrzuconych na zewnątrz podwykonawcach - a i pośrednicy zaczęli wtedy zgarniać dole za każdego swojego pracownika - powstało swoiste niewolnictwo XXI wieku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

jakoś bardzo enigmatycznie przedstawiono o co chodzi. Może jakieś konkrety by się przydały. Jaka skarga ? pozew o co ? do jakiego sądu? Jakie "wydzielenie" jak "ogromnej grupy pracowniczej" ? Kto "oskarżał" i w jakim sądzie TV o tę "tubę" ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.