Facebook Google+ Twitter

Buntownicy z PiS po wyborach założą klub parlamentarny?

Z nieoficjalnych informacji do jakich dotarł "Dziennik Gazeta Prawna" wynika, że z PiS chce odejść kilkadziesiąt osób, które planują założyć po wyborach nowy klub parlamentarny.

 / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiPlany wyjścia z PiS powstały kilka tygodni temu. Działacze kojarzeni z liberalną stroną Prawa i Sprawiedliwości przestraszyli się zaostrzenia kursu przez Jarosława Kaczyńskiego. Część z nich zrozumiała już po wyborach, że bez względu na swoje działania mogą zostać wyrzuceni z partii - mówią rozmówcy gazety. Ostatecznym potwierdzeniem tego stanu rzeczy było wyrzucenie z PiS Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak donosi DGP.

Inicjatywa ma powstać po wyborach, bo obecnie toczy się kampania samorządowa i część działaczy wspiera własnych kandydatów. Jak twierdzą członkowie partii nowy klub założy minimum 25 osób. Chcą zgromadzić, jak największą liczbę osób, by nie dać się zmarginalizować. Takie plany nie są w kręgach partyjnych tajemnicą, mówi się o nich "PiS light". Ich przeciwnicy mówią o kilku, maksymalnie kilkunastu osobach, które chcą opuścić szeregi partii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 09.11.2010 16:26

Te panie zostaną same, tam nie ma żadnych buntowników a zwyczajne pionki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Komentator, który nie ujawnia się nazwiskiem, to po prostu człowiek bojący się własnego cienia. Taki nie powinien zabierać głosu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
anulka
  • anulka
  • 08.11.2010 20:54

czyli jest nadzieja, ze pojde na wybory parlamentarne:) tak bardzo potrzebny "srodek" pomiedzy skloconymi PIS i PO moze faktycznie powstac.... zwlaszcza, ze wizja "drugiej Irlandi vel Gercji" w wykoniu naczelnych historyków mnie zaczyna irytowac, a poparcia dla krzykliwego Kaczynskiego tez nie mam...
PS SLD zajmoje sie oststnio sprawami ludzkich.... (tzw. moralnoscia), a ja wole mowe o gospodarce;)

TAK TRZYMAC PANIE - i parytetow nie trzeba ustalac:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obecnie marzę o partii dwóch byłych posłanek PiS i ich sukces wyborczy - czyli dostanie się do parlamentu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janka
  • Janka
  • 08.11.2010 18:53

Prawdziwa prawica to PiS reszta to rachityczna atrapa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek
  • Mirek
  • 08.11.2010 11:13

Jak Jarek juz wszystkich wyrzuci to chyba pozostanie mu zgasic swiatlo.
Wszyscy powinni odejsc i kopnac ta klamliwa Kaczke.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
  • edi
  • 08.11.2010 09:12

Nikt niczego nie opuści.Nie powstanie żadna nowa partia.Członkowie PiS-u dobrze wiedzą,że poza tą partia są skończeni.Po co mają ryzykować ciepłe posadki?Dla dobra Polski?Dla polskiej racji stanu?Bajki i bzdury na resorach!Niech te komunały pani Kluzik opowiada dzieciom!To ona oszukała większość część PiS-owskiego elektoratu,kreując wizerunek"cieplutkiego Jarusia".Tyle lat przy boku Kaczyńskiego i teraz opowiada takie historyjki?Nic się nie zmieni.Ta pani (i jej koleżanka)to tylko zasłona dymna przysłaniająca niemoc i brak jakiegokolwiek pomysłu na politykę PiS-u.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.