Facebook Google+ Twitter

Burczybas 2007 - "Bezpieczne wakacje"

Już po raz czwarty, w ostatni weekend czerwca szantymeni i szantymaniacy spotkają się we Wdzydzach Kiszewskich, by razem zaśpiewać o tym, jak to "W maleńkiej wiosce starzy kaszubi latem na żaglach witają dzień (...)"*.

Logo festiwalu Burczybas / Fot. LogoTegoroczny Burczybas (29-30 czerwca), objęty m.in. honorowym patronatem władz Kościerzyny i komendanta powiatowego policji, odbywać się będzie pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. W programie znalazły się więc, m.in.: pokazy ratownictwa medycznego, wodnego i drogowego, oraz pokaz akcji policyjnej. Nie zabraknie przy tym atrakcji dla najmłodszych. W sobotnie przedpołudnie organizatorzy (m.in. trójmiejski zespół Trzy Majtki) zaplanowali konkursy i zabawy edukacyjne dla dzieci i młodzieży - „Bezpieczna droga”.

Drugą częścią Festiwalu są, rzecz jasna, koncerty szantowe. W piątek będzie można wysłuchać części konkursowej. Tu zaprezentują się publiczności (oraz szacownemu jury) tacy wykonawcy, jak B.O.R.Y., BraDeLi, CDN, Fucus, Kliwer, Lego, Leje na Pokład, Przemek Burel i Przemek Maruchacz, Velbot, Wojtek i Przyjaciele...

Sobotni koncert gwiazd, to prawdziwa gratka dla każdego fana muzyki żeglarskiej. Organizatorzy zaprosili wykonawców, którzy charakteryzują się diametralnie różnym spojrzeniem na muzykę mórz i oceanów. Na scenie pojawi się legenda polskich szant – charyzmatyczny Marek Szurawski. Obok niego wystąpią: Banana Boat, Kliper, Paweł Leszoski i DNA, Strefa Mocnych Wiatrów (ewenement – wykonawcy „rocka marynistycznego”) i współorganizatorzy Festiwalu – Trzy Majtki. Tak więc sobotni koncert będzie swoistym przekrojem przez to, co dzieje się na polskiej scenie szantowej.

Na zakończenie, około północy, organizatorzy zaplanowali pokaz sztucznych ogni, który w scenerii Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, zapowiada się niezwykle efektownie. Pozostaje mi zaprosić Państwa na stronę www.burczybas.pl, gdzie można znaleźć szczegółowy program imprezy. Do zobaczenia we Wdzydzach Kiszewskich!

* utwór festiwalowy "Nad morzem kaszubskim", sł. i muz. Paweł Leszoski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.