Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28268 miejsce

Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego odwiedził warsztaty "Impresji"

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Trwają warsztaty Impresji Artystycznych Młodzieży Niepełnosprawnej zorganizowane przez Fundację Pro Omnibus. Dzisiaj odwiedził uczestników niezwykły gość - burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego, miasta, w którym w tym roku odbędą się główne koncerty.

Kosz słodyczy od burmistrza Aleksandrowa. Do rozdzielenia łakoci wyznaczono dyrygenta orkiestry Marka Czekałę. / Fot. M. WróbelBurmistrz Aleksandrowa, dr Andrzej Cieśla, przyjechał do Ciechocinka gdzie odbywają się warsztaty wokalne zorganizowane specjalnie dla młodych wykonawców. Nie przyjechał z pustymi rękoma - przywiózł ogromny kosz słodyczy, który złożył na ręce prezesa Fundacji Mirosława Satory.

- Kilkakrotnie, kiedyś, rozmawialiśmy z burmistrzem Aleksandrowa i on mówił "jaki byłbym szczęśliwy gdyby taki festiwal zabrzmiał w moim mieście". Dziś marzenia stały się faktem. My jesteśmy szczęśliwi, że znaleźliśmy przyjazne miejsce i to w Aleksandrowie Kujawskim będziemy mogli zaśpiewać najpiękniej jak tylko potrafimy - mówi prezes Satory. Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego. / Fot. M. Wróbel

Burmistrz Aleksandrowa powiedział, że ma nadzieję, że skromny prezent w postaci ogromnego koszyka słodkości choć w części zaspokoi ogromny apetyt łasuchów zgromadzonych w Sali Gregoriańskiej Restauracji "Bristol". - Nie traktuję tego festiwalu jako trzynastego, lecz jako pierwszy w Aleksandrowie - przekonywał burmistrz. Powiedział również, że "trzynastka" nie zaszkodziła fundacji.

Co warto podkreślić, w wystąpieniu gościa pojawiła się obietnica, że jeżeli tylko fundacja wyrazi chęć organizacji kolejnych przedsięwzięć w Aleksandrowie, władze tego miasta chętnie pomogą.
- Postaramy się wam zapewnić przynajmniej takie warunki żebyście byli zadowoleni i usatysfakcjonowani - zapewnił burmistrz.

Miłym gościem, który również przybył na spotkanie, był doktor, który opiekuje się uczestnikami festiwalu - Lotfi Mansour. Jego przybycie spotkało się z ogromną radością podopiecznych fundacji. Daria Barszczyk na próbie z profesjonalną orkiestrą. / Fot. M. Wróbel

Podopieczni fundacji miło żartowali sobie z burmistrzem, poczęstowali Go słodyczami. / Fot. M. WróbelNa koniec spotkania obydwaj goście mieli trochę czasu na prywatne rozmowy z uczestnikami festiwalu. Nie obyło się też bez pamiątkowych zdjęć. Widać, że młodzi artyści podbili serce burmistrza, on również zdobył ich ogromną przyjaźń.

Od popołudnia zaczęły się próby do koncertów konkursowych i galowego z Orkiestrą Symfoniczną Marka Czekały z Bydgoszczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Myślę że warto podkreślić chęć współpracy aleksandrowskich władz z władzami Fundacji Pro Omnibus. Niestety władze Ciechocinka nie są już zainteresowane współpracą z Fundacją. Jest to kolejna duża impreza po Festiwalu Romów która zmieniła miejsce organizacji...

Komentarz został ukrytyrozwiń

I bardzo dobrze, że pan burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego pofatygował się do Ciechocinka. Daleko przecież nie miał, a dziecki miały radochę ze słodyczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.