Facebook Google+ Twitter

Burmistrz Duisburga do ofiar: Myślami jestem z Wami

Burmistrz Duisburga Adolf Saureland mocno krytykowany za tragedię, jaka wydarzyła się na sobotniej Love Parade, zwraca się bezpośrednio do ofiar: - Myślami jestem z Wami. Jeśli okaże się, że miasto ma sobie coś do zarzucenia, to weźmiemy na siebie pełną odpowiedzialność.

Kwiaty i świece przed tunelem, prowadzącym na Love Parade. / Fot. EPA/OLIVER BERG Dostawca: PAP/EPAAdolf Saureland przyznaje, że najważniejszym pytaniem, jakie pojawia się po tragedii, jest kwestia odpowiedzialności. - Sobie też będę zadawał to pytanie - deklaruje. W oficjalnym komunikacie pisze, że w najbliższych dniach trzeba będzie "poskładać puzzle w całościowy obraz" i "przepracować to straszne wydarzenie". - Musimy znaleźć odpowiedź na przeszywające i natarczywe pytania - przyznaje nadburmistrz.

Burmistrz Duisburga w pełni popiera pracę urzędników badających sprawę i zapowiada pełną współpracę z władzami państwowymi.

Odpowiada również na głosy zarzucające niewłaściwe przygotowanie imprezy: - Jeśli okaże się, że miasto ma sobie coś do zarzucenia, to weźmiemy na siebie pełną odpowiedzialność - pisze. -
To pytanie dotyczy mnie też osobiście i nie pozwala spać spokojnie.

Saureland twierdzi, że rozumie ludzi wzywających go do odejścia z urzędu, jednak - jak zaznacza - potrzeba czasu na rozliczenia - donosi TVN24.

Na końcu swojego listu zwraca się bezpośrednio do ofiar Love Parade: - Jest mi bardzo przykro. Wiem, że Waszego bólu nie da się wyrazić, i że oczekujecie ode mnie odpowiedzi, której nie potrafię Wam dziś udzielić. Obiecuję, że zrobię to tak szybko, jak będzie to możliwe. Miasto i ja osobiście opłakujemy ofiary razem z Wami. Myślami jestem z Wami.

Podczas sobotniej Love Parade, w tunelu prowadzącym na teren festiwalu, nagle wybuchła panika. W sobotę zginęło 19 osób, część z nich na miejscu zdarzenia, stratowana przez innych uczestników imprezy. W poniedziałek w szpitalu zmarła jeszcze jedna uczestniczka parady. Rannych jest w sumie 500 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.