Facebook Google+ Twitter

Burmistrz Helu może wrócić do pracy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-05 18:07

Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Warszawie, który prowadzi sprawę "helskiej afery gruntowej". W procesie, który rozpoczął się trzy miesiące temu, na ławie oskarżonych zasiedli była posłanka Platformy Obywatelskiej Beata Sawicka oraz burmistrz Mirosław Wądołowski. Zarzuca im się wzięcie łapówki od podstawionych agentów CBA, podających się za biznesmenów, w zamian za ustawienie przetargu na atrakcyjną działkę na Helu.

Burmistrz został zawieszony w czynnościach służbowych w grudniu 2007 roku decyzją Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Sąd na wniosek obrońców uchylił tamto postanowienie prokuratury - poinformował mecenas Jacek Potulski. Jak wyjaśnia, obrona wskazywała, że burmistrz nie może w żaden niedozwolony sposób wpływać na tok postępowania. Wszyscy świadkowie z urzędu miasta zostali już przesłuchani, dokumenty zostały zabezpieczone - dodał mecenas Potulski. Sąd przychylił się do tego, że przy takim zaawansowaniu śledztwa mataczenie jest niemożliwe.

Burmistrz Mirosław Wądołowski zapowiada, że od jutra wraca do pracy. Powiedział, że czekają go długie rozmowy z zastępcą, kierownikami działów i pracownikami, bo przez 2 lata i 3 miesiące nie miał do czynienia z tym, co działo się w mieście. Dodał, że będzie chciał zrealizować zamierzenia i przygotować miasto do następnego sezonu.

Obowiązki burmistrza Helu pełnił do dziś jego zastępca - Jarosław Pałkowski. Mirosław Wądołowski twierdzi, że jest niewinny i stał się ofiarą manipulacji. Utrzymuje, że w przekazanej mu przez podstawionych agentów teczce miały być firmowe gadżety, a nie pieniężna łapówka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.