Facebook Google+ Twitter

Burmistrz Myślenic uniewinniony

Sąd wydał wyrok uniewinniający Macieja Ostrowskiego, burmistrza miasta i gminy Myślenice w sprawie rzekomego usunięcia w 2006 uchwały z dokumentacji prywatno-gminnej spółki w Myślenicach.

Sprawa dotyczyła funkcjonującego od 1972 r. wysypiska w Myślenicach - Borzęcie (obecnie Zakładu Zagospodarowania Odpadów, będącego w 100 proc. spółką gminną).

W grudniu 2011 roku, prokuratura oskarżyła ówczesnych wspólników - w tym przedstawiciela gminy Macieja Ostrowskiego, że w okresie od 12 maja do 17 maja 2006 usunęli z dokumentacji spółki uchwałę nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników z lutego 2006, która upoważniała zarząd spółki do zakupu gruntów na poszerzenie wysypiska, za nie więcej niż 20 zł za metr kw. Wówczas prokuratura ustaliła, że zamiast tej uchwały w dokumentacji pojawiła się inna, dopuszczająca cenę do 40 zł za metr kw. - z tą samą sygnaturą i tą samą datą co poprzednia.

Wyrok uniewinniający zapadł 17 października b.r. Wraz z Maciejem Ostrowskim uniewinnieni zostali również pozostali podsądni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.