Facebook Google+ Twitter

Burmistrz Nowogardu nadal pracuje bez zastępcy

Ustawa o samorządzie nie określa, czym powinni się zajmować zastępcy burmistrza i ilu ich powinno być. Burmistrz Nowogardu, Robert Czapla, doprowadził do podjęcia uchwały RM o jednym zastępcy. Niestety, ma problem ze znalezieniem kandydata.

http://www.facebook.com/home.php#!/photo.php?fbid=161013903925202&set=a.159852600707999.41167.100000497815771&pid=455204&id=100000497815771 / Fot. Robert CzaplaPomimo upływu blisko dwóch miesięcy od wyboru i zaprzysiężenia nowego burmistrza Nowogardu, zastępcy burmistrza nie ma. Niełatwo jest zarządzać taką gminą, jak Nowogard w pojedynkę. Burmistrz Nowogardu, Robert Czapla (SLD), dwoi się i troi w poszukiwaniach kandydata na swego zastępcę z koalicyjnego ugrupowania tzn. z PSL. Prawie dwa miesiące bez skutku. Nie podjął jeszcze decyzji, kto nim zostanie i nie wiadomo od kiedy go powoła. Prawdą życiową jest także to, że znalezienie osoby o odpowiednich cechach charakteru, z którą będzie się dobrze współpracowało, nie jest łatwym zadaniem. To pewne, że bycie zastępcą burmistrza nie jest łatwym kawałkiem chleba. Stanowisko to wymaga wielogodzinnej pracy, dyspozycyjności przez całą dobę, poświęcania czasu w weekendy... Czas pracy nie kończy się z chwilą zamknięcia urzędu. Człowiek na tym stanowisku powinien lubić pracę w samorządzie. A jeśli potencjalny kandydat jeszcze w nim nie pracował?

Być może burmistrz czeka z zatrudnieniem zastępcy z ważnych powodów, np. związanych z
reorganizacją w Urzędzie Gminy? A może poszukuje osoby, która będzie mogła zająć się pozyskiwaniem bardzo potrzebnych funduszy z zewnątrz, m.in. na szpital? Można tak jeszcze długo ciągnąć, lecz nie o to chodzi.

Ludzie zaczynają mówić

Ludzie zaczynają mówić, że doszło do koalicyjnego porozumienia SLD-PSL i zbyt dokładnych ustaleń, które teraz trudno jest zrealizować. Poza tym okazało się, jak faktycznie jest z zapleczem PSL. Gdyby powstała możliwa koalicja SLD-Wspólny Nowogard, to wszystko toczyłoby się inaczej. Jednak doświadczeni członkowie SLD najnormalniej w świecie obawiali się młodych i momentami buńczucznych z młodego jeszcze stowarzyszenia, jakim jest Wspólny Nowogard. Są tacy, którzy braku zastępcy burmistrza przez blisko dwa miesiące dopatrują się w wygórowanych ambicjach młodego gospodarza gminy. Twierdzą nawet, że potencjalni kandydaci na ten odpowiedzialny stołek, najzwyczajniej boją się pracować z takim szefem.

Zamiast podsumowania

Duże oczekiwania społeczeństwa, nie są sprzyjającą sytuacją w rozwiązaniu tego swego rodzaju pata. Oby ta „szachowa” sytuacja została zakończona jak najszybciej, bo temat ten zaczyna być tematem nr 1 nie tylko w gminie Nowogard. Narasta ilość problemów, które trzeba codziennie rozwiązać. Zastępca z pewnością odciąży nieco burmistrza z wielu obowiązków, a ich wspólne poczynania przyczynią się do wcielania w życie wielu oczekiwanych zmian przez społeczeństwo całej gminy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Dobrze że jest z-ca władza na jednych barkach to ogromny cieżar

Komentarz został ukrytyrozwiń
Józef Leszczyński
  • Józef Leszczyński
  • 06.02.2011 20:51

Mam nadzieje, ze z jak najlepszej srtrony. Ha, ha...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już jest zastępca burmistrza. I bardzo dobrze. Powinno być spokojniej, ale i kompetentnie. Młodzi, wykształceni - sądzę, że także pracowici. Oby pokazali co potrafią...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robercik
  • Robercik
  • 02.02.2011 11:53

burmistrz musiał mieć ciężko jak nie było miał zastępcy. Teraz to powinno się zmienić.
P.S. Fajne zdjęcie burmistrza

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wiesław Lorenc
  • Wiesław Lorenc
  • 01.02.2011 10:30

Już jest. Od dzisiaj młody zastępca zaczyna. Więcej na:
http://wnowogardzie.pl/aktualnosci/mamy-wiceburmistrza/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotr z tego co mi wiadomo znaleziono już wiceburmistrza. Ma to być członek PSL pan Simiński. Prawdopodobnie tylko SLD jako koalicjant ma go zatwierdzić , no i sam burmistrz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
agnieszka Sobol
  • agnieszka Sobol
  • 31.01.2011 17:06

Myślę,że burmistrz sobie poradzi z tym problemem. A tak w ogóle, to naprawdę dobry tekst. Mało takich analiz można przeczytać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W gazecie wydanej w listopadzie "Nasz Profil" czytamy buńczuczny tytuł: "Czapla gotowy do wysokiego i długiego lotu"! A tu widać, że kuśtyka i stoi w miejscu. Już samych wyników głosowania powinien postawić na współpracę z kręgiem "Wspólny Nowogard"! Przesiąknięty stereotypami wije się jak niemowlę. W takim wieku powinien pokazać, że jest mężczyzną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.