Facebook Google+ Twitter

Burmistrz Sompolna zbiera truskawki i jest gwiazdą mediów

  • Źródło: OhmyNews
  • Data dodania: 2006-07-18 14:34

Burmistrz Sompolna stał się najbardziej znanym polskim zbieraczem truskawek w Norwegii po reportażu w największym norweskim dzienniku Verdens Gang oraz doniesieniach radia i telewizji.

Media zajęły się Stanisławem Dunajem po publikacji Gazety Poznańskiej, która za paśrednictwem Polskiej Agencji Prasowej dotarła do Skandynawii. Verdens Gang poświęcił w sobotę całą kolumnę na opis pobytu polskiego burmistrza w Norwegii.

– Burmistrz został skrytykowany w Polsce za to, że podczas swojego płatnego urlopu wybrał się na zbieranie truskawek do Norwegii – pisze Verdens Gang i komentuje, że chyba krytycy w Polsce mieli racje, bo już pierwszego dnia pracy Stanislaw Dunaj zemdlał z wycieńczenia na polu truskawkowym Pera Insingruda w Minnesund.
– To była naprawdę groteskowa sytuacja. Kiedy przyjechaliśmy na plantację truskawek, aby zrobić wywiad z panem burmistrzem, było tam wielkie zamieszanie. Okazało się, że jeden z polskich pracowników nagle zemdlał. Przerażeni Polacy mówili o zawale serca. Za chwilę okazało się, że był to właśnie nasz obiekt zainteresowania – powiedział GP jeden z norweskich dziennikarzy. – W dodatku trudno było z kimkolwiek się porozumieć z powodu problemów językowych – dodaje.

Dunaj, o czym informowaliśmy, trafił do szpitala, gdzie okazało się, że to tylko przemęczenie.
Norwegowie dziwią się jeszcze tylko jednemu: dlaczego burmistrz, który zarobił w ubiegłym roku 110 tysięcy złotych, zdecydował się na pracę u nich, skoro nawet tam takie pieniądze zarabiają całkiem zamożni obywatele. Oficjalne tłumaczenie, że polski burmistrz wykorzystał wakacje, aby na polu truskawek zarobić na spłatę długu, mało kogo przekonuje. – Niewielu Norwegów nie jest obciążonych kredytami – pisze tamtejsza prasa. A burmistrz mógłby liczyć na kokosy (ok. 10 tys zł miesięcznie) gdyby pracował za trzech...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.