Facebook Google+ Twitter

Burmistrz sprzedaje strusie po zlikwidowanej plantacji konopi

Siedem dorosłych afrykańskich strusi wystawił na sprzedaż burmistrz Drezdenka (Lubuskie). Ptaki ponad rok temu zostały porzucone na fermie, na której produkowano narkotyki.

 / Fot. Vassil/Public domainW roku ubiegłym, pod koniec maja policjanci z Wielkopolski przeprowadzali na szeroką skalę akcję przeciwko producentom narkotyków. Będąc na terenie Lubuskiego w okolicach Drezdenka natknęli się na fermę strusi. Z danych policyjnych wynikało jednak, że tutaj znajduje się plantacja konopi indyjskich, co się potwierdziło natychmiast po szczegółowych przeszukiwaniach. Hala z plantacją konopi znajdowała się w podziemiach gospodarczych budynków.

Aresztowano wówczas sześć osób, a będące na fermie zwierzęta: siedem strusi i dwa psy przekazano pod opiekę samorządowi.

Teraz burmistrz Maciej Pietruszak umieścił na internetowej stronie magistratu ogłoszenie o sprzedaży ptaków: - Utrzymanie strusi stanowi dla naszej gminy poważne finansowe obciążenie - stwierdza. - Roczny koszt kształtuje się na poziomie ponad 20 tys. zł.

Dorota Nowak, kierownik miejskiego Referatu Gospodarki i Ochrony Środowiska informuje, że strusie zostały umieszczone na specjalistycznej fermie w Stypułowie koło Kożuchowa, zaś psy przekazano do schroniska. - W Stypułowie „nasze” ptaki mają doskonałe warunki - dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.