Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34377 miejsce

Burmistrz sprzedaje strusie po zlikwidowanej plantacji konopi

Siedem dorosłych afrykańskich strusi wystawił na sprzedaż burmistrz Drezdenka (Lubuskie). Ptaki ponad rok temu zostały porzucone na fermie, na której produkowano narkotyki.

 / Fot. Vassil/Public domainW roku ubiegłym, pod koniec maja policjanci z Wielkopolski przeprowadzali na szeroką skalę akcję przeciwko producentom narkotyków. Będąc na terenie Lubuskiego w okolicach Drezdenka natknęli się na fermę strusi. Z danych policyjnych wynikało jednak, że tutaj znajduje się plantacja konopi indyjskich, co się potwierdziło natychmiast po szczegółowych przeszukiwaniach. Hala z plantacją konopi znajdowała się w podziemiach gospodarczych budynków.

Aresztowano wówczas sześć osób, a będące na fermie zwierzęta: siedem strusi i dwa psy przekazano pod opiekę samorządowi.

Teraz burmistrz Maciej Pietruszak umieścił na internetowej stronie magistratu ogłoszenie o sprzedaży ptaków: - Utrzymanie strusi stanowi dla naszej gminy poważne finansowe obciążenie - stwierdza. - Roczny koszt kształtuje się na poziomie ponad 20 tys. zł.

Dorota Nowak, kierownik miejskiego Referatu Gospodarki i Ochrony Środowiska informuje, że strusie zostały umieszczone na specjalistycznej fermie w Stypułowie koło Kożuchowa, zaś psy przekazano do schroniska. - W Stypułowie „nasze” ptaki mają doskonałe warunki - dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.