Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16008 miejsce

Burmistrz w Regionie Kozła. Kolejna relacja ze święta jeziora w Zbąszyniu

Wkrótce Region Kozła będzie mógł się poszczycić jedyną w Polsce "Filharmonią Folkloru Polskiego" w Zbąszyniu, powiedział Tomasz Kurasiński, burmistrz Zbąszynia.

Rozmowa z Burmistrzem / Fot. Adam PodgórskiMałgorzata Najda: Pełni Pan urząd burmistrza już dwa lata. Jaką drogę pan przebył do osiągnięcia tego zaszczytnego stanowiska?
Tomasz Kurasiński: Pracuję 17 lat w gminie i przeszedłem niemal wszystkie stopnie kariery urzędniczej, od stanowiska podinspektora, inspektora, kierownika referatu i zastępcę burmistrza. Swoją wiedzę i doświadczenie chcę wykorzystać dla dobra lokalnej społeczności.

Jakie cele stawia Pan swoim przedsięwzięciom?
Przywrócić blask dawnej świetności, jak i wprowadzić inwestycje, które podniosą standard życia i przyciągną turystów i ewentualnych mieszkańców. Wszak możemy się poszczycić niskim 5-procentowym bezrobociem. Jest to "Miasto nad Jeziorem" i tym związane są szanse rozwoju miasta.

Teraz obchodzone jest akurat II święto jeziora.
Tak. Zrezygnowałem z motorowodnych mistrzostw świata, które trwały dwa dni, na korzyść święta jeziora. Tu zaangażowanych jest więcej grup zarówno artystycznych, jak i sportowych, a przy tym nie jesteśmy tak bardzo uzależnieni od warunków pogodowych. Jezioro daje możliwość do uprawiania wszelkich sportów wodnych, a dla pragnących relaksu dysponujemy łodzią spacerową. Wiem, że w Zbąszyniu powstały imponujące obiekty sportowe.

Jakie są inne bieżące inwestycje?
W tej chwili przygotowywany jest teren pod budowę nowej kładki. Na ten cel otrzymaliśmy 1,5 miliona zł. dotacji unijnej. Dzięki niej okolica zyska nie tylko na estetyce, ale również unikniemy wiosennego zalewania z powodu wysokiego stanu Obry.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Filharmonia Folkloru Polskiego? Bardzo ciekawe przedsięwzięcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.