Facebook Google+ Twitter

Burmistrz Zakopanego zajmuje się duperelami

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2008-08-02 07:48

Duperele poróżniły górali. Dla jednych to rzeczy mało wartościowe i śmieszne, ale władze miasta nie mają takiego poczucia humoru. Przekonał się o tym osobiście właściciel sklepu z pamiątkami na zakopiańskich Krupówkach, który takie właśnie hasło - "Duperele", zamieścił na witrynie prywatnego biznesu.

Mieszkaniec Zakopanego Bartłomiej Budzichowski jest dumny z nazwy swojego sklepu ("Duperele") i na pewno jej nie zmieni / Fot. Łukasz BobeW marcu Bartłomiej Budzichowski otworzył sklep z pamiątkami naprzeciwko pasażu na Krupówkach. Wtedy też umieścił kontrowersyjny napis na szybie sklepu. - To był i jest chwyt marketingowy, który przyciąga ludzi - tłumaczy. W jego sklepie można kupić drobne pamiątki - od małych figurek kotków czy piesków za 3 zł po większe figurki czy ramki na zdjęcia. - Tu są upominki, prezenty no i duperele, czyli takie tanie rzeczy - wyjaśnia.

Od początku funkcjonowania sklepu nikt jeszcze nie miał żadnych pretensji o ten napis. Do czasu, bo dwa dni temu sklep odwiedziła zakopiańska straż miejska. Strażnicy nie przyszli na zakupy, ale poprosili właściciela, by usunął napis. Nie grozili żadnym mandatem. Powiedzieli jedynie, że nazwa nie podoba się burmistrzowi Zakopanego Januszowi Majchrowi. - Uważam, że to słowo jest niedopuszczalne na szyldzie sklepu na Krupówkach. Jestem niemile zaskoczony i będę reagował w tej sprawie. W takim mieście jak Zakopane podobny szyld jest nie do przyjęcia - zaznacza oburzony burmistrz Majcher.

Zgadza się jednak, że to od tego, w jakim się jest środowisku i w jakim towarzystwie, w dużej mierze zależy, czy słowo "duperele" jest cenzuralne i czy przekracza granice dobrego smaku.

Sklepikarz śmieje się z tego i uważa reakcję władz za absurdalną. Oczywiście, nie zamierza zmieniać nazwy sklepu.
Z całej sprawy śmieją się górale. Dla nich duperele to zwyczajne opowiadanie głupot, ale również drobne rzeczy. - Na styl góralski dobrze napisał, że takie ma duperelki. Troszkę może i wulgarne się to wydaje, lecz przecież góralskie - śmieje się Andrzej, zakopiański fiakier.

Cały tekst czytaj na stronie www.polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.