Facebook Google+ Twitter

Burn Selector 2012 w Krakowie. Znamy pierwszych artystów

Ubiegły tydzień przyniósł garść festiwalowych nowości - między innymi jedna z większych elektronicznych imprez w Polsce ujawniła pierwsze nazwiska. Szykują się zmiany mocno podążające za trendami.

 / Fot. Magnetic Man/Materiały prasowePierwsi artyści pokazują, że Selector uderza w nieco bardziej niszową nutę niż zazwyczaj. Zamiast opiewanych na całym świecie przez fanów brutalnej elektroniki Bloody Betroots, spotykamy się z bardziej wyrafinowaną formą tegoż gatunku: Com Truise to zespół firmowany przez wytwórnię samego Matthew Dear'a, Ghostly International, prezentujący odrobinę zaśniedziałe podejście do grania. Raczej syntezator niż sampler, krótko mówiąc. Selector skręca mocniej w alternatywę, ciekawa odmiana.Jeszcze bardziej zaskakuje w tym zestawie Magnetic Man, który mógłby zagościć i na Unsoundzie, i na Openerze - superkolaboracja Skream, Artwork i Bengi to strzał w dziesiątkę, to koncert niemalże o stadionowych możliwościach, a jednak takich tuz dubstepów nie spodziewałam się akurat na Burn Selectorze. Selektor z bezpiecznego obszaru około-indie grania z dodatkiem elektroniki skręca nagle w ryzykowne rejony. Bardzo chwali się takie kroki.

Wreszcie duet Disclosure to decyzja dość bezpieczna i asekuracyjna, na którą każdy będzie miał ochotę - duety synth popowe od ponad dekady rozmrażają najzimniejsze serca i przyciągają tłumy na koncerty, a ten podobno należy do wyjątkowo utalentowanych.

O wszystkim będzie się można przekonać na początku czerwca - 1 i 2 dzień miesiąca upłynie pod znakiem Krakowskich Błoni i Burn Selector Festiwalu.

Bilety można kupić na stronie festiwalu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.