Facebook Google+ Twitter

Burn Selector Festival - nie samym The Knife człowiek żyje

Urodziny wytwórni Ed Banger, When Saints go Machine i Capital City - oto, co poza szwedzkim duo ze spektakularnym koncertem (liczymy na to gorąco) przygotowują dla nas organizatorzy Selectora. A ten 6 i 7 września w Warszawie.

 / Fot. plakatJeśli świętować urodziny jednej z większych wytwórni dobrej elektroniki, to tylko w towarzystwie szych z nią związanych. Selector postarał się więc, by na festiwalu nie zabrakło założyciela stajni - Busy'ego P (w dowodzie Pedro Winter, przy okazji manager niejakich... Daft Punk, wreszcie nos do talentów - to pod jego szyldem wydawali swoje płyty Justice, Uffie, Mr. Oizo, Cassius...). Impreza urodzinowa gościła będzie w różnych miejscach w Europie - nie zabrakło jej w Barcelonie czy Berlinie, więc dlaczego i my nie mielibyśmy jej mieć u siebie? Sam Busy P szykuje specjalny DJset, złożony z utworów wydanych nakładem Ed Banger i oprawiony wizualizacjami nadwornego grafika wytwórni So Me: czyli ze gratka.

To może coś z Ed Bangera?Busy P nie przyjdzie sam - towarzyszył mu będzie remixer Breakbot, który przekuwa elektronikę i taneczne klasyki na bardziej funkowe tematy, oraz Para One - związany wcześniej z TTC multitalent, czyli ani produkcja, ani film, ani muzyka nie są mu obce. Luźno związany i kojarzony z Ed Bangerem.

Sprawdzonym w Polsce elementem lineupu niewątpliwie jest When Saints Go Machine - da się chłopaków oglądać, to na pewno. Bardzo ładny, przemyślany pop z całkiem nietuzinkowym wokalem to w obecnym natłoku muzyki i tak spory wyróżnik. Więc i oni zawitają we wrześniu do Warszawy. Ostatnim dodatkiem do lineupu jest Capital Cities - raczej po prostu strzał, który może się udać, bo zespół niewiele póki co osiągnąć, a jeden singiel o sporej popularności jeszcze wiosny nie czyni. No, obecność Andre 3000 na ich płycie już brzmi lepiej - ale generalnie rzecz jest do sprawdzenia na własne uszy.

Burn Selector, na którym poza tym wystąpią The Knife, Jessie Ware, Archive i James Blake, 6 i 7 września na warszawskim Służewcu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.