Facebook Google+ Twitter

Burn Selector Festival - spore zmiany i ważne występy

Burn Selector zmienił w tym roku nie tylko czas (zamiast pierwszego weekendu czerwca będzie on teraz we wrześniu), ale i miejsce - z Krakowa przeniósł się do Stolicy. A ciekawszy dobór artystów potwierdzają zaproszone gwiazdy.

 / Fot. jjJessie Ware i James Blake - dwójka Brytyjczyków, ona z przesławnego Brixton, on po prostu z Londynu. Co ich łączy? Chyba najmocniejszym punktem będzie wyznaczanie standardów i kierunków dla młodej muzyki, a także przygoda z dubstepami, które dla Jamesa są chlebem powszednim, a dla Jessie krótkim i owocnym romansem (zaczynała jako wokalistka u SBTRKT). Jessie sprawiła, że słuchanie popu nie jest już obciachem, a nawet dostarczać może wyrafinowanych emocji i doznań, a James wydał dwie płyty, z których jedna przewyższa drugą (naprawdę, "Overgrown" z każdym odsłuchaniem faktycznie przerasta, rozrasta się i urasta co najmniej do miary debiutu). I to oni uświetnią odnowioną imprezę w Warszawie.Kolejna atrakcja - chyba zdecydowanie najważniejsza - to obecność The Knife na imprezie. Po wydaniu "Shaking the Habitual" miłośnicy ich wymagającej, acz urokliwej, twórczości, zostali faktycznie wstrząśnięci i postawieni przed dylematem: czy ja wciąć chcę ich słuchać? Album oswaja się długo, ale z czasem staje się na swój osobliwy sposób przyjemny, dzięki mrocznym meandrom, wizjom i tekstom, na których jest zbudowany. Wreszcie sam fakt, że Szwedzi wrócili do gry i zaczynają jeździć po Europie jest sensacją i rewelacją, wreszcie znajdują miejsce dla Polski. Pierwszy koncert The Knife w Polsce na nowym Selectorze? Zaczyna się z pompą.

 / Fot. arWreszcie ukłonem do starszej publiczności (nie jestem pewna, czy młodzież ich jeszcze słucha), będzie setna wizyta Archive w Polsce - ale przecież Polska słynie z tego, że nad wyraz mocno upodobała sobie tenże brytyjski zespół, i chyba żaden ich występ u nas nie był frekwencyjną porażką, a wiedzcie (wiecie zapewne), było ich niemało. Okazją jest na pewno druga dekada istnienia, która stuknie Archive już w następnym roku, oraz niedawno wydany album
„With Us Until You’re Dead”, w którym jest wszystko, czego oswojone z nimi ucho może wymagać: elektronika, trip-hop i progresywne, gitarowe klimaty.

Czekając na dalsze ogłoszenia, możecie powoli przygotowywać kondycję: Burn Selector w Warszawie już 6 i 7 września.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.