Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bursztyn - kamień, który leczy

Redakcja
Bursztyn na nalewkę, korale i kolczyki.
Bursztyn na nalewkę, korale i kolczyki. Dorota Michalczak
Spacerując rankiem nad morzem warto spojrzeć pod nogi i poszukać, ewentualnie kupić, kamienie lecznicze. Bursztyn nie tylko jest wspaniałą ozdobą, ale też lekiem, który pomoże nam uporać się z wieloma chorobami.

Bursztyn zwany jantarem, jest kopalną żywicą drzew iglastych oraz żywicujących drzew liściastych. W przezroczystych, nieregularnych bryłkach spotkamy szczątki roślin lub zwierząt, drobne owady, pajęczaki, płazy. Najczęściej spotykamy bursztyn przezroczysty w kolorze żółtym, rzadziej zielony czy czerwony. Te nieregularne bryłki są mieszaniną kwasu bursztynowego, siarki, węgla, tlenu i wodoru.

Bursztyn jest cennym surowcem w jubilerstwie, wykorzystywanym do ozdób: korali, kolczyków, pierścionków, broszek. Emituje ujemne jony, mające dobroczynny wpływ na ustrój ludzki. Niespotykana odporność bursztynu na niszczycielski czynniki wody morskiej świadczy o jego niezwykłości. W piasku morskim ten produkt roślinny przetrwał tysiące lat.

Jakie działanie lecznicze ma bursztyn?

Przed grypą ustrzeżemy się wypijając codziennie rano szklankę herbaty z kilkoma kroplami nalewki bursztynowej. Możemy stosować ją w leczeniu reumatyzmu (nacierając bolące stawy), w bólach głowy (nacieramy skronie), przy przeziębieniu (klatkę piersiową i plecy). Do płukania gardła dodajemy kilka kropli nalewki do wody.

Kawałki nieoszlifowanego bursztynu dobrze jest nosić w okolicy miejsc chorych, np. w kieszonce koszuli, na sercu. Przy chorobach tarczycy czy astmie w postaci naszyjników o wielobocznych kształtach, w których załamują się promienie świetlne...

Jak wykonać nalewkę?

Na nalewkę musimy użyć wyłącznie bursztynu surowego. Przed użyciem rozbijamy go na drobniutkie kawałeczki.

Do butelki z ciemnego szkła wsypujemy 50 g bursztynu, zalewamy 1/2 litra spirytusu. Odstawiamy na 14 dni, często wstrząsając butelką. Po tym czasie nalewka gotowa do użycia.

Ponieważ bursztyn się nie rozpuszcza, wydziela tylko substancje, które zabarwiają alkohol na żółto, posiadając moc uzdrawiającą, wykorzystujemy go ponownie. Rozbijamy na drobny proszek, zalewamy spirytusem. Należy zalewać tylko dwa razy.

Źródło, książka: Leki z Bożej Apteki- Jan Schulz i Edyta Uberhuber

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto