Facebook Google+ Twitter

Burza w Warszawie, nawałnice w Polsce. Czekamy na Wasze zdjęcia!

Od wtorku niż "Otto" wędruje przez Polskę. Przez cały kraj przetaczają się potężne burze. W wielu miejscowościach nawałnice pozrywały dachy, powaliły drzewa. Udało Wam się zrobić zdjęcie? Przyślijcie je do nas! Najlepsze fotografie nagrodzimy książkami.

Przed burzą na Ursynowie / Fot. Dominik TomaszczukW środę o godz. 17.30 nawałnica przetoczyła się przez Warszawę. W ciągu kilku minut zrobiło się czarno, zerwał się silny wiatr. Na ulicy Puławskiej drzewo przygniotło kobietę. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało, straż pożarna udzieliła poszkodowanej szybkiej pomocy. Jak podaje TVN Warszawa, w okolicy jeziorka Kamionkowskiego, wichura porwała dwie osoby. "Sprawdzamy te informacje" - mówi dyżurny straży TVN Warszawa. Od 17.35 do 18.20 z powodu zbyt dużej ilości wody na pasach startowych, warszawskie lotnisko nie przyjmowało samolotów. Maszyny krążyły w powietrzu. Zamknięte zostały także wyjścia na stacjach metra: Wilanowska, Służew, Imielin, Stokłosy i Kabaty. Woda zaczęła wdzierać się na perony metra.

PróbowaliśmyTo nie mgła. To ściana wody. Ursynów / Fot. Dominik Tomaszczuk zrobić zdjęcia nawałnicy, ale ściana deszczu i silny wiatr skutecznie nam to uniemożliwiły. Może Wy mieliście więcej szczęścia? Czekamy na Wasze fotografie. Najlepsze nagrodzimy książkami! Zdjęcia wysyłajcie na skrzynki: k.olczak@polskapresse.pl lub d.tomaszczuk@polskapresse.pl. Prośbę kierujemy nie tylko do warszawiaków :-) Liczymy też na relacje z innych regionów!

Zdjęcia Autorów znajdziesz na kolejnej stronie!

Środa


Burze mogliśmy obserwować dziś w całym kraju. W środę burze przeszły przez Lubelszczyznę, Suwalszczyznę, Łódzkie i Śląskie. W Łodzi powyrywane drzewa zatarasowały niektóre ulice. Nie jeździły także tramwaje, ponieważ woda zalała zwrotnice. W Suwałkach strażacy wypompowują wodę z piwnic - opady były krótkie, ale tak silne, że doszło do miejscowych podtopień. Ok godz. 18 burza przetoczyła się przez Mazowsze. Synoptycy zapowiadają, że opadów deszczu mogą spodziewać się także mieszkańcy Podlasia i Mazur.

Burza nad Warszawą. / Fot. Tomasz KowalskiStudzienka nie wytrzymała. / Fot. Tomasz Kowalski/W24Czytaj także: Burze, nawałnice i gradobicia. "Otto" zbliża się do Polski

Wtorek


Niż "Otto" przetacza się przez Polskę: we wtorek nawałnice pozrywały dachy w Żywcu,w Jastrzębie Zdroju spadł grad wielkości grochu, w Piotrkowicach i Wadowicach wielkości kurzych jaj. Prędkość wiatru przekraczała 100 km/h.

Zobacz zdjęcia użytkowników -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

AntyWarszawiak
  • AntyWarszawiak
  • 21.07.2011 12:54

Idioto siedzisz sobie w bloczku i Ci nic nie grozi ... Przez naszą miejscowość przeszła trąba powietrzna ... a Ty pierdolisz żeby tego imieniem nie nazywać ... Jesteś chory ... Obyś nie musiał siedzieć w piwnicy jak coponiektórzy u nas ... Niesamowity lej przeszedł dachy niektórych domów znajdują się ponad kilometr od swoich rodzimych domów ... Przerażają mnie tacy ludzie ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
alapl
  • alapl
  • 21.07.2011 09:35

Przecież te nawałnice są STRASZNE , ludzie POSZKODOWANI mają ODPOCZĄĆ w WAKACIJE a nie mieć dużo ROBOTY. !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Warszawiak
  • Warszawiak
  • 21.07.2011 03:29

"Niż "Otto" przetacza się przez Polskę"

- litości... - Przecież to nie jest huragan żeby mu imię dawać. Niże z burzami wędrują nad Polską od stuleci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
MARIA PALIŃSKA
  • MARIA PALIŃSKA
  • 20.07.2011 23:28

CIEKAWY ARTYKUŁ, PRZYNAJMNIEJ WIEM CO SIĘ TAM DZIEJE.. W CAŁEJ POLSCE DZIŚ BURZE. POZDRAWIAM AUTORKE ARTYKUŁU.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.