Facebook Google+ Twitter

Burze, grad i porywisty wiatr w Polsce. Czekamy na wasze zdjęcia

Gwałtowne burze nawiedzają Polskę od wtorkowego popołudnia. W wielu miejscach towarzyszył im grad, ulewy i silny wiatr, które spowodowały liczne zniszczenia. Niestety, na razie burze nas nie opuszczą. Czekamy na wasze zdjęcia.

Front burzowy, który wkroczył na południe Polski objął swoim zasięgiem Małopolskę i południową część Śląska Górnego i Opolskiego. Burze są krótkie, ale bardzo gwałtowne.
Spowodowały spustoszenie m.in. w Żywcu, gdzie wiatr zerwał dachy i powalił drzewa. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Grad w wielu miejscach uszkodził uprawy rolne.

Jak informuje IMGW niże dominują nad całą Europą, jedynie Półwysep Iberyjski i
Rosja znajdują się w zasięgu wyżów. Polska jest pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieszczać się będzie znad Dolnego Śląsku w kierunku Pomorza, w strefie przemieszczającego się z południa na północ układu frontów atmosferycznych. Napłynie ciepłe i wilgotne powietrze, pochodzenia zwrotnikowego.

Synoptycy zapowiadają, że trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ burze na razie nas nie opuszczą. Obecnie przechodzą nad Polską w dwóch potężnych pasach. Jeden rozciąga się od Podkarpacia i Podhala przez Małopolskę po Mazowsze. Drugi od dolnego Śląska, aż do Kujaw.

20 lipca w całym kraju możemy spodziewać się opadów deszczu. Burze natomiast będą najbardziej dokuczliwe dla mieszkańców Polski centralnej i wschodniej. W tych częściach kraju wiatr osiągnie prędkość od 80 do 100 km/godz.

Będzie jednak ciepło. Upałów możemy się spodziewać na wschodzie Polski. Im bardziej na zachód tym temperatura niższa, a warunki biometeo korzystne. Na Lubelszczyźnie nawet do 30 st. C, a na Dolnym Śląsku termometry pokażą ledwo 20 st. Ciśnienie będzie niskie i niesprzyjające dobremu samopoczuciu - barometry w Warszawie wskażą 986 hPa.
Również warunki na drodze będą bardzo trudne, dlatego kierowcy powinni być bardzo ostrożni.

Słoneczne lato ma wrócić do nas za kilka dni. Na razie jednak zachęcamy was do przysyłania zdjęć .

Źródło: tvnmeteo.pl

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.