Facebook Google+ Twitter

Burze nad Dolnym Śląskiem

Wrocławski odział Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców Dolnego Śląska przed przewidywanymi na dziś i jutro burzami, gradem i porywistym wiatrem, mogącym osiągnąć prędkość 70 km/h.

– Intensywne opady deszczu, będą powodowały gwałtowne przybory wody w rzekach, szczególnie na małych ciekach, rzekach górskich i podgórskich. Lokalnie stany wody mogą wzrosnąć do stanów około alarmowych.
Mogą również wystąpić trudności w odpływie wód opadowych, powodując lokalne podtopienia terenów wiejskich i miejskich oraz ciągów komunikacyjnych – można przeczytać w ostrzeżeniu, nadesłanym przez wojewodę dolnośląskiego do redakcji Wiadomości24.pl. – Unikajmy przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi – apeluje wojewoda.

Prognoza dla Polski na wtorek

Nad Europą dominuje układ niżowy z ośrodkiem nad Danią. Nad Polskę z zachodu nasunie się zatoka związana z
niżem znad Danii. Napływać będzie dość chłodne i wilgotne powietrze z północnego zachodu i zachodu - informuje IMiGW. Ciśnienie spada. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na zachodzie i południu kraju. Miejscami przelotne opady deszczu, a na wschodzie także burze. Temp. maks. od 17 st. do 19 st., a na Podkarpaciu do 24 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do
18 m/s, zachodni.

W nocy pochmurno z przelotnymi opadami deszczu. Lokalnie opady będą intensywne. Na wschodzie początkowo pogodnie, w ciągu nocy wzrost zachmurzenia i miejscami przelotne opady deszczu. Temp. min. od 10 st. do 14 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 18 m/s, zachodni. W dzień zachmurzenie duże z przejaśnieniami, głównie na południu i północnym wschodzie kraju. Okresami przelotne opady deszczu. Temp. maks. od 14 st. do 17 st., na Podkarpaciu 18-19 st., na Wybrzeżu do 14 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 18 m/s, zachodni, południowo-zachodni.

W Warszawie we wtorek będzie pochmurno, z większymi przejaśnieniami. Okresami - zwłaszcza w pierwszej części dnia - opady deszczu, możliwa również burza. Temp. maks. 21 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 18 m/s, zachodni. W nocy pochmurno z przelotnymi opadami deszczu. Możliwa burza. Temp. min. 12 st. Wiatr umiarkowany, przejściowo dość silny, zachodni. W środę w dzień pochmurno z opadami deszczu. Po południu większe przejaśnienia. Temp. maks. 16 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty (do 20 m/s), zachodni i południowo-zachodni. (PAP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.