Facebook Google+ Twitter

Burze nad Polską. Jedna osoba nie żyje. W czwartek nadal zła pogoda

Zerwane dachy, powalone drzewa, podtopione budynki, ponad 3 tys. interwencji strażaków - to bilans środowego frontu "Otto", który przeszedł nad Polską. Jest też jedna ofiara śmiertelna. W miejscowości Kołodziąż zerwany dach przygniótł kobietę. Pięć osób zostało rannych. Na 21 lipca meteorolodzy nie mają niestety optymistycznych prognoz. Będzie padać i wiać.

Sonda

Nawałnice nad Polską to:

 / Fot. PAPJak podała w środę, 20 lipca TVP Info, w miejscowości Kołodziąż zginęła kobieta przygnieciona przez zerwany dach. Z kolei złamana gałąź drzewa na ul. Puławskiej przygniotła mężczyznę, który został odwieziony do szpitala.

Burza w Warszawie spowodowała prawdziwy chaos komunikacyjny. Zalane wejścia do metra, zamknięte lotnisko im. Chopina, ogromne korki na ulicach miasta, zwłaszcza na Puławskiej i Woronicza - to konsekwencje nawałnicy, która po południu przeszła nad stolicą.  / Fot. PAP

Woda zalała skrzyżowanie Rzymowskiego i Gotarda, ul. Wołoską, Dźwigową, Trasę Toruńską, Trasę Łazienkowską, ul. Grójecką, Woronicza, Puławską, al. Wilanowską. Wylał też Potok Służewiecki, a woda z niego zalała ulecę Arbuzową. Przelewała się też do budynków mieszkalnych. Na ulicę Stępińską spadło drzewo, blokując ruch.

Na stacjach metra: Imielin, Kabaty, Wilanowska, Służew i Stokłosy zamknięto wyjścia, bo woda wdzierała się nimi do metra. Po godz. 21.00 zostały ponownie otwarte.

Zalany został tunel przy Dworcu Zachodnim, a piorun uderzył w Halę Mirowską i PKiN. / Fot. PAPNawałnica, która przeszła nad Mazowszem, wyrządziła szkody w 10 powiatach. Straż wyjeżdżała 770 razy. W Warszawie odnotowano 150 interwencji.

Po nawałnicy trwa też usuwanie zniszczeń w Łodzi. Zalane zostały piwnice i ulice. Przy szpitalu im. Korczaka zerwana została linia energetyczna. Jak podaje PAP, zalane były przejazdy pod wiaduktami; połamane drzewa i konary tarasowały w niektórych miejscach ruch. Przez pewien czas nie jeździły tramwaje, bo woda zalała zwrotnice.

Nawałnica sparaliżowała Łódż

Czekamy na Wasze zdjęcia!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Oświecony
  • Oświecony
  • 21.07.2011 17:27

To są poważne zmiany klimatyczne i ci co tego nie dostrzegają to chcą być ślepi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozdrawiam grzmiącą i płaczącą Warszawę & całą Polskę nad Wisłą!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Warszawiak
  • Warszawiak
  • 21.07.2011 14:29

Nic dziwnego, że odchodzą skoro pojawiło się tu tyle źle wychowanych osób mogących bez ograniczeń lżyć zarejestrowanych użytkowników.
A co do burzy to zalane ulice nie są pochodną burzy, tylko efektem źle wykonanych kanałów burzowych. Przypuszczalnie firmy w ramach ograniczenia kosztów przy projektowaniu wzięły pod uwagę średnie roczne opady, a nie maksymalne + zapas i takie mamy właśnie efekty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
DL
  • DL
  • 21.07.2011 14:14

Kiedyś mieliście dużo fotorelacji po ulewach. Dzisiaj widać, że portal się sypie i ludzie odchodzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.