Facebook Google+ Twitter

Burze nad Warmią i Mazurami

Burzowy front atmosferyczny przechodzi właśnie nad Warmią i Mazurami. Około godziny 20:30 nawałnica nadciągnęła nad Olsztyn.

Niebo rozjaśnione błyskawicą / Fot. Marcin BobińskiBurze, które po południu przechodziły nad województwami łódzkim i mazowieckim, dotarły nad Warmię i Mazury. Około godziny 19:30 nawałnica rozpętała się nad Nidzicą, godzinę później dotarła do położonego 55 km na północ Olsztyna. Bardzo obfitym opadom deszczu towarzyszą liczne wyładowania atmosferyczne, grzmoty jednak - co zaskakujące - słychać sporadycznie. Na szczęście ulewie i błyskawicom nie towarzyszy porywisty wiatr, co może oznaczać, że nie wystąpią trąby powietrzne, przed którymi ostrzegali dzisiaj synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Burze pozrywały najprawdopodobniej linie energetyczne, ponieważ w co najmniej kilku podolsztyńskich miejscowościach nie ma prądu.

Zła pogoda była też przyczyną wypadku, do którego doszło ok. godz. 20:15 w Olsztynie. Na leśnym odcinku al.Wojska Polskiego (droga krajowa nr 51), na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do elektrowni wodnej nad Łyną, jadący w kierunku Dobrego Miasta ford fiesta wyleciał z drogi i uderzył w drzewo. Obok niego w rowie wylądował volkswagen passat - taksówka na olsztyńskich numerach rejestracyjnych. Ruch w miejscu wypadku odbywa się wahadłowo. Straż pożarna i policja usuwają skutki zdarzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Marcin, ja wczoraj w tą burzę nas piechotę wracałem z konkursu sygnalistów (czyt. już biesiady myśliwskiej). Ofc, zadeklarowało się kilku z nich, żeby mnie odwieźć i nawet bym się zgodził gdyby nie trzeba było ich wciągać do samochodu ;))) czego, nie robi się dla materiału :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Video jest ciut ciemne - lojalnie uprzedzam. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.