Facebook Google+ Twitter

Burze nie tylko w Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-24 11:55

Tragiczny jest bilans nawałnic, które przeszły w nocy przez Czechy, Słowację i Austrię. Służby drogowe zlikwidowały już utrudnienia na trasach tranzytowych, ale wiele lokalnych dróg jest nadal nieprzejezdnych.

Nawałnica, która przeszła w nocy nad stolicą Słowacji Bratysławą, wyrwała z korzeniami dziesiątki drzew i zniszczyła wiele samochodów. Prędkość wiatru dochodziła do 110 km na godzinę. Kilka dzielnic nadal nie ma prądu. Spadły dwa dachy niszcząc 15 samochodów. Na ulicach leżą konary drzew i znaki drogowe.

W Czechach zginęły dwie osoby, a kilka zostało rannych od uderzenia pioruna. Zablokowane są międzynarodowe trasy kolejowe, ponieważ drzewa zatarasowały połączenie ze Słowacją i Wiedniem. Energetycy ogłosili stan wyjątkowy w Libercu Jabloncu nad Tisou, Czeskej Lipie, Mlada Boleslav i Jiczinie.

W Austrii.przerwana jest międzynarodowa autostrada A-1 prowadząca z Wiednia przez Salzburg do Niemiec. W powiecie Branau na powierzchni 70 km kwadratowych trąba powietrzna zniszczyła drzewa i dachy i okna dziesiątek domów. W Linzu bez prądu jest 1800 domów, w Górnej Austrii 10 tysięcy. Synoptycy ostrzegają, od Alp zbliża się kolejny front.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.