Facebook Google+ Twitter

Bush krytykuje Rosję

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-11 09:21

George Bush skrytykował zaangażowanie militarne Rosji w konflikcie z Gruzją. Amerykański prezydent, który przebywa w Pekinie, stwierdził, że używanie przemocy jest nie do przyjęcia, a odpowiedzialność Rosji za rozwój konfliktu - „niewspółmierna"

W wywiadzie dla amerykańskiej telewizji NBC Bush wyraził ogromne zaniepokojenie niewspółmierną - jak stwierdził - odpowiedzią Rosji i zdecydowanie potępił bombardowania, do których doszło poza terytorium zbuntowanej gruzińskiej republiki - Południowej Osetii. Amerykański przywódca przeprowadził także rozmowę telefoniczną z rosyjskim prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem.

Bush oświadczył, że w sposób stanowczy rozmawiał również z premierem Władimirem Putinem. Dodał jednak, że wierzy w pokojowe rozwiązanie konfliktu.

W niedzielę amerykański wiceprezydent Dick Cheney w rozmowie z gruzińskim prezydentem stwierdził, że działania Rosji nie mogą pozostać bez odpowiedzi, a pogłębienie się kryzysu, będzie niosło ze sobą poważne konsekwencje dla amerykańsko-rosyjskich stosunków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.