Facebook Google+ Twitter

Bush mówił o konieczności swoich decyzji na pożegnalnej konferencji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-12 17:11

Podczas pożegnalnej konferencji prasowej George Bush bronił decyzji o inwazji na Irak, działań w Guantanamo i agresywnych metod w wojnie z terroryzmem. Bush przekonywał, że wiele jego niepopularnych decyzji było koniecznych.

George W. Bush wyraził przekonanie, że historia przyzna mu rację w sprawie Iraku. Nie krył jednak, że był rozczarowany, gdy nie znaleziono w tym kraju broni masowego rażenia.

Ustępujący prezydent USA przyznał też, że przedwcześnie ogłosił zwycięstwo. - Rozwieszanie na lotniskowcu transparentu „Misja zakończona" było błędem. Część mojej retoryki była niewłaściwa - stwierdził.

Bush przekonywał, że utworzenie więzienia Guantanamo było konieczne. - Rozumiem, że Guantanamo wywoływało kontrowersje, jednak kiedy poprosiliśmy kraje, które krytykowały to więzienie, by przejęły część więźniów to odmówiły pomocy - dodał.

George W. Bush podkreślił, że podczas swojej prezydentury często musiała podejmować niepopularne decyzje. - Prezydent-elekt Obama też znajdzie się w takiej sytuacji. Gdybym ja tego nie robił to po powrocie do domu w Teksasie nie mógłbym spojrzeć w lustro - mówił na konferencji.

Bush dodał, że najważniejszym zadaniem Baracka Obamy będzie ochrona kraju przed kolejnym atakiem terrorystycznym. Ustępujący prezydent życzył swemu następcy powodzenia.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.