Facebook Google+ Twitter

Bush przyjał Benedykta XVI w Białym Domu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-17 00:30

45 minut trwała rozmowa Benedykta XVI z Georgem Bushem. Amerykański prezydent przyjął papieża w Białym Domu po raz drugi w historii. 29 lat temu w tym samym miejscu spotkali się Jan Paweł II i Jimmy Carter.

Dzisiejsze spotkanie wypadło dokładnie w 81.urodziny Benedykta XVI dlatego, uroczystość jego powitania była wyjątkowo serdeczna. W ogrodach południowego skrzydła Białego Domu na papieża czekało w sumie 9 tysięcy gości.

Podczas spotkania prezydent mówił między innymi, że w świecie, w którym ktoś imieniem Boga usprawiedliwił terror, morderstwo i nienawiść, potrzebne jest papieskie przesłanie, że Bóg jest miłością i że każde ludzkie życie jest święte.Bush nawiązał też do urodzin Ojca Świętego mówiąc, że dzień urodzin tradycyjnie spędza się z bliskimi i przyjaciółmi. Podkreślił, że dlatego też cały naród jest poruszony i zaszczycony, że papiez zdecydował się dzielić ten dzień z Amerykanami. Żłożył również Ojcu Świętemu życzenia zdrowia i szczęścia na długie lata.


Papież udał się następnie na spotkanie z amerykańskimi biskupami do bazyliki w Waszyngtonie. Jutro (17.04) odprawi mszę w National Park i spotka się z Żydami, buddystami i muzułmanami.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.