Facebook Google+ Twitter

Bush z wizytą we Włoszech

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-12 23:05

Na wspólnej konferencji prasowej w Rzymie prezydent George Bush i premier Silvio Berlusconi zapewnili o swej wielkiej przyjaźni, znakomitych relacjach, jakie łączą nie tylko ich obu, ale także Stany Zjednoczone i Włochy.

Berlusconi podziękował Bushowi za lata prezydentury „w obronie demokracji i wolności". Przedmiotem prywatnej rozmowy obu przywódców były sprawy międzynarodowe, od kryzysu irańskiego po współpracę w Afganistanie i w innych regionach świat. Bush nie odpowiedział na pytanie o ewentualny udział Włoch w tak zwanej grupie 5 + 1, negocjującej z Iranem jego program nuklearny.

Amerykański prezydent podkreślił, że sytuacja w Iraku dowodzi racji jego polityki i zapowiedział, że w miarę możliwości Stanu Zjednoczone redukować będą stacjonujące tam swoje wojska. Bush krytycznie wyraził się o decyzji Sądu Najwyższego swego kraju, który orzekł, że więźniowie z Guantanamo mogą odwoływać się do amerykańskich sądów cywilnych. Bush zastrzegl jednocześnie, że będzie to orzeczenie szanował. Na zakończenie konferencji premier Berlusconi wyraził uznanie dla prezydentury George'a Busha, który odważnie bronił swoich ideałów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.