Facebook Google+ Twitter

Buskers Festival, jedno z najciekawszych wydarzeń na mapie kulturalnej Bydgoszczy

Buskers Festival to z pewnością jedno z najciekawszych wydarzeń w rocznym kalendarzu imprez w Bydgoszczy.

Do Bydgoszczy już po raz piąty zawitali artyści z całego świata. Festiwal rozpoczął się 28 czerwca i potrwa do 30 czerwca. Część artystycznych wydarzeń już za nami. Zobaczyc można było występy komików, cyrkowców, muzyków, klaunów. Celem 5. Międzynarodowego Spotkania Artystów Ulicznych jest ożywienie życia kulturalnego i pokazanie sztuki innych krajów. Buskers Festival ma sprawić, że ludzie zatrzymają się na chwilę i oderwą od szarej rzeczywistości. Drugiego dnia festiwalu udało mi się porozmawiać z niektórymi występującymi artystami.

Swoim występem widzów zaszczyciły siostry Irena i Natalia Jewtuszok. Bliźniaczki z Ukrainy sztuką uliczną zajmują się już od 17 lat. Poza tym są też nauczycielkami muzyki. Specjalizują się w grze na bandurze, która ma aż 64 struny. Siostry potrafią również grać na fortepianie, sopiłce i cymbałach. Ponadto ich program artystyczny zawiera mnóstwo piosenek i ballad, również polskich. Całości dopełnił piękny ludowy strój ukraiński.

Jednym z nielicznych artystów polskich biorących udział w festiwalu był „Just Edi Show”. 21-latek pochodzi z Radomia i specjalizuje się w jeździe na monocyklu, żonglerce włączoną piłą spalinową oraz zabawianiem publiczności. Umiejętności swoje zdobył podczas studiów w Szkocji, zarabiając ma życie oraz później oglądając występy innych w Londynie, Mediolanie, Wiedniu i Edenburgu. Marzeniem Ediego jest organizowanie jak największej liczby festiwali sztuki ulicznej, jeden z nich ma już za sobą bowiem dwa tygodnie temu dzięki niemu w Radomiu odbyła się taka impreza.

David Cassel znany również jako Space Commander był kolejnym artystą występującym podczas drugiego dnia festiwalu. Swoją przygodę ze sztuką uliczną rozpoczął od chęci zarobienia pieniędzy na nocleg i jedzenie. David występuje w wielu krajach, jest obywatelem trzech z nich, Kanady, Niemiec oraz Australii. Mówi, że ludzie są bardzo różni w zależności od tego jaki kraj zamieszkują, ale jest jedna uniwersalna rzecz dla każdego człowieka. Potrzeba bycia kochanym. Uważa, że aby zyskać sobie dostęp do każdego miejsca na Ziemi należy sprawić aby ludzie poczuli się kochani. Wydał książkęna temat swojej pasji „The Pavement Stage. Perspectives on Street Theatre”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zapraszam do odwiedzenia dwóch fotorelacji z imprezy:
link
link

Komentarz został ukrytyrozwiń
Busker
  • Busker
  • 30.06.2012 12:01

Świetna impreza i świetny artykuł:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.