Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12002 miejsce

"Busketeers" - grupa polskich muzyków podbiła Dublin

Czterech mężczyzn: Michał Cieśluk – skrzypce, Artur Graczyk – instrumenty perkusyjne, Roman Zeman – gitara akustyczna i Piotr Was – kontrabas, stworzyło mistrzowski kwartet

BUSKETEERS / Fot. Bogdan WegrzynekNiezwykły repertuar i profesjonalizm, w jakim się poruszają: jazz, muzyka klubowa, folk, rock and roll i uliczne busk’owanie sprawiły, ze grupa stała się bardzo popularna i lubiana w Dublinie.
Koncertują wszędzie: w pubach, klubach muzycznych, na masowych imprezach, ale najczęściej spotkać ich można w centrum miasta na Grafion Street, gdzie zawsze mają szeroką publiczność.

- Jest to nasz sposób nie tylko na dobrą zabawę, ale także na życie. My żyjemy z naszej pasji - mówi Michał, który do Dublina przyjechał w 2005 r. Przez krótki czas wynajmował bar „The Tram” przy Thomas Street, gdzie spotykali się muzycy z rożnych stron świata. Bardzo popularne stały się barowe widowiska „Jam session", czyli rodzaj zbiorowego muzykowania albo sesja improwizacyjna, szczególnie popularna w jazzie, bluesie, funku i folku, gdzie każdy może wystąpić i zagrać ulubiony swój kawałek muzyczny.

Busketeers / Fot. Bogdan WegrzynekTak właśnie Michał poznał Piotra, który reprezentował wspaniały poziom muzyczny. Piotr jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia, studiował również na Uniwersytecie Zielonogórskim w klasie wychowania muzycznego. Początki Piotra nie były łatwe, ale uparcie dążył do celu, dzięki czemu spełniło się jego muzyczne marzenie. Michał do dziś wspomina jak Piotr poruszał się po Dublinie z potężnym kontrabasem na rowerze.

Michał też jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie gitary klasycznej i saksofonu, ale to skrzypce okazały się instrumentem, na którym gra mu się najlepiej. Michał zaczynał swą profesjonalna drogę muzyczną od szant. Grał i podróżował ze znanym zespołem „Smugglers”, w którym grał znany muzyk - Krzysztof Jurkiewicz. Przygoda ze skrzypcami natomiast zaczęła się od znanego w Polsce lutnika Marka Tkaczyka, który z kolei był uczniem samego mistrza Jana Pawlikowskiego.

- W zasadzie to on pokazał mi podstawy gry na skrzypcach. Potem uczył mnie sam Jarogniew Dąbrowski, wspaniały skrzypek i koncertmistrz teatru muzycznego w Gdyni, ale tak na poważnie zacząłem grać na skrzypcach dopiero tutaj w Dublinie - mówi Michał.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

słuchacz
  • słuchacz
  • 21.03.2011 23:04

Każdy poszedł w swoją stronę a kto na tym najlepiej wyszedł?Czas pokaże:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
gal anonim
  • gal anonim
  • 08.03.2011 01:25

juz ta grupa nie istnieje i michal znow na tym wygrywa wolnosc muzyczna posluchajcie go ocencie jego solo jest tysiac razy lepsza niz to co gral z chlopakami

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.