Facebook Google+ Twitter

Button w zespole McLarena?

Jak podają portale internetowe Wirtualna Polska i imprezysportowe.pl, tegoroczny mistrz świata w Formule 1, Jenson Button miałby w następnym sezonie występować w teamie McLaren, u boku zeszłorocznego triumfatora, Lewisa Hamiltona.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jenson_Button_2009_Belgium.jpgWedług ww. portali bardzo prawdopodobnym jest, że zespół McLaren wraz z głównym sponsorem teamu, firmą Vodafone, chciałby stworzyć na przyszły sezon duet składający się z dwóch ostatnich mistrzów świata. Sponsor, który przekazuje teamowi 50 mln funtów rocznie, wydaje się być na taką ewentualność finansowo przygotowany.

Rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu pomiędzy Buttonem i jego dotychczasowym pracodawcą, jak do tej pory nie zaowocowały żadnymi konkretami. Brawn GP proponuje Brytyjczykowi kontrakt opiewający na sumę 6 mln funtów za sezon, zaś McLaren płaci Lewisowi Hamiltonowi 15 mln funtów rocznie. Prawdopodobnym wydaje się więc, że McLaren jest w stanie przebić ofertę obecnego pracodawcy Buttona.

Szef zespołu McLarena, Martin Whitmarsh, zapytany o rozmowy z Jensonem Buttonem odpowiada wymijająco: "Rozmawiamy z kilkoma kierowcami. Nie mogę powiedzieć więcej, niż to, że na najbliższy sezon zatrudnimy dwóch najlepszych dostępnych kierowców, jakich moglibyśmy mieć". Kierowcą Brawn GP zainteresowany jest również team Toyota, lecz ich oferta jest dla Buttona niewystarczająca.

Eksperci przypuszczają, że McLaren, który jeszcze do niedawna byłą zainteresowany pozyskaniem kierowcy Ferrari, Kimiego Raikkonena, w razie braku porozumienia z Buttonem prawdopodobnie wznowi rozmowy z Finem.

imprezysportowe.pl
sport.onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.