Facebook Google+ Twitter

Buzek całym sercem za parytetami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-19 18:18

Sejm powoła nadzwyczajną komisję, która będzie pracować nad ustawą o parytetach wyborczych do Sejmu, europarlamentu i samorządów lokalnych. Ma ona dać kobietom połowę miejsc na partyjnych i lokalnych listach kandydatów.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek uważa, że parytety w firmach, samorządach i parlamencie są niezwykle potrzebne. Zaznaczył, że na rynku europejskim brakuje dzisiaj 700 tysięcy wykształconych ludzi, którzy zajęliby się sprawami nauki i innowacji. W naszym kraju brakuje 100 tysięcy takich ludzi. Dodał, że wyższe studia kończy więcej kobiet niż mężczyzn, jednak panie nie awansują. W opinii przewodniczącego Parlamentu Europejskiego kobietom trzeba dać takie same szanse jak mężczyznom.

Według Buzka jedyną możliwością pogodzenia zagrożeń wynikających z demografii i zagrożeń spowodowanych brakiem kobiet na rynku pracy jest stworzenie takich warunków, by kobiety mogły w wielodzietnych rodzinach cały czas pracować i się rozwijać. Jerzy Buzek uważa, że warto wrócić do dobrych wzorców z lat 50-tych, kiedy to na każdym osiedlu czy w zakładzie pracy był żłobek. Dzięki takim rozwiązaniom kobiety mogły pracować i jednocześnie nie martwić się, że dzieci nie mają opieki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.