Facebook Google+ Twitter

Buzek dostał zaproszenie na kurs francuskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-22 16:49

Minister do spraw europejskich Francji krytykuje brak znajomości języka Moliera wśród unijnych polityków. Pierre Lellouche zaprosił więc na kurs francuskiego do Awinionu przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka i szefową unijnej dyplomacji Catherine Ashton.

Choć propozycja nauki francuskiego w pięknym, zabytkowym Awinionie brzmi zachęcająco, to szef Europarlamentu nie wybierze się tam, bo ma za dużo obowiązków. Poza tym rzeczniczka Jerzego Buzka podkreśla, że jeśli chodzi o znajomość języków obcych, to mówi on po angielsku, zna też niemiecki i rosyjski. Ale nie wyklucza, że skorzysta z zaproszenia, już po zakończeniu kadencji przewodniczącego, bo wtedy będzie miał więcej czasu.

A w Europarlamencie słychać głosy, że zaproszenie na kurs francuskiego jest złośliwe, ale uderzające bardziej w szefową unijnej dyplomacji. Catherine Ashton - jak się żartuje - zna tylko jeden język obcy i bynajmniej nie jest to język obcy dla niej samej. Nie brak też i takich komentarzy, że krytyka Paryża jest nieporozumieniem, bo źle, jeśli nie bardzo źle jest ze znajomością języków obcych wśród francuskich polityków, zwłaszcza tych na wysokich stanowiskach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.