Facebook Google+ Twitter

Buzek i Kwaśniewski są za Euro- Forum Gospodarcze w Toruniu

Współautorzy: Magdalena Wróbel

4 marca na Forum Gospodarczym pojawiło się wielu znanych polityków z pierwszych stron gazet z Buzkiem, Kwaśniewskim na czele. Głównym tematem sesji plenarnej były „Transgraniczne więzi systemowe - pieniądz”.

 / Fot. M. WróbelSesja plenarna to jedno z ważniejszych wydarzeń każdego Forum Gospodarczego które po raz XX odbyło się w Toruniu.

Prof. Jerzy Buzek przekonywał że pieniądz budzi pozytywne i negatywne emocję. Mówił też, że Unia Europejska jest już podzielona na dwie prędkości. Czas więc na decyzje, czy wchodzimy do strefy euro, czy nie - zachęcał uczestników Forum.
Buzek podkreślił że mówienie iż Unia się rozpadnie to nieprawda. Według profesora właśnie teraz w kryzysie mocniej się integruje, szczególnie w strefie euro. Wg. Niego cała Unia powinna być postrzegana jako całość przez potęgi gospodarcze świata.

W podobnym tonie mówił mówił również były Prezydent Aleksander Kwaśniewski. Jednak podkreśla że dyskusja w Polsce na ten temat jest "Postawiona na głowie". - Żyjemy od skandalu do skandalu i od katastrofy do katastrofy. Były prezydent jest przekonany że dojdzie do referendum w tej sprawie, gdyż politycy mogą się nie dogadać.

Posłanka do Parlamentu Europejskiego Róża Thun też jest w tej grupie ludzi pozytywnie wypowiadających się o wprowadzeniu euro w naszym kraju. Uważa Ona że jeżeli jej nie przymniemy to będziemy poza jądrem Unii Europejskiej.

Panelista Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich, przestrzegał, że przyjęcie nowej jednostki monetarnej może być sukcesem, ale równie dobrze może okazać się klęską, jak w przypadku Grecji, Portugalii czy Hiszpanii. Wg. niego Polska nie poddaje się kryzysowi dlatego że ma stojącą na straży autonomii NBP konstytucję.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Obaj panowie już powinni przejść w stan spoczynku.Niczego dobrego dla Polski nie zrobili.Czas o nich zapomnieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.