Facebook Google+ Twitter

Buzek: kwestia przewodniczącego PE to wewnętrzna sprawa frakcji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-12 20:27

Jerzy Buzek powiedział, że rywalizacja o stanowisko szefa Parlamentu Europejskiego przebiega w przyjaznej atmosferze. Oprócz polskiego eurodeputowanego o stanowisko to ubiega się Włoch - Mario Mauro.

Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia powiedział, że o tym, kto zostanie przewodniczącym europarlamentu zdecydują europosłowie skupieni w Europejskiej Partii Ludowej. Jego zdaniem, jest to wewnętrzna sprawa partii, bowiem stanowisko szefa europarlamentu i tak przypadnie przedstawicielowi frakcji EPL-ED.

Jerzy Buzek podkreślił, że on i Mario Mauro bardzo dobrze się znają, mają podobne poglądy na przyszłość Unii Europejskiej oraz wspólny system wartości. Były premier zaznaczył, że w dokonaniu wyboru pomogą europosłom debaty, spotkania i rozmowy na temat Wspólnoty.

Jerzy Buzek jest przekonany, że polski rząd nie wycofa się z popierania jego kandydatury. Prawdopodobnie posłowie Europejskiej Partii Ludowej wybiorą jednego z dwóch kandydatów w tajnym głosowaniu.

Wyboru przewodniczącego Parlamentu Europejskiego dokona 736 europosłów. Były premier powiedział, że Polska może liczyć na poparcie Niemiec i Francji, natomiast najtrudniej będzie przekonać do wsparcia jego kandydatury Hiszpanię i Portugalię.

Donald Tusk i Silvio Berlusconi spotkają się w w przyszłym tygodniu przy okazji szczytu Europejskiej Partii Ludowej. Ich rozmowa na temat kandydata na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego ma być jedną z decydujących

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.