Facebook Google+ Twitter

Buzek nie zbuduje Bizancjum

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-16 07:41

Na razie znane są tylko nazwiska dwóch osób, które na pewno znajdą się w gabinecie nowego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego - Jerzego Buzka. Chodzi o Roberta Golańskiego, który zostanie szefem zespołu medialnego oraz jego asystenta Sławomira Rogowskiego - pisze dziennik "Polska".

Wszystko wskazuje jednak na to, że Golański wraz z asystentem nie będą jedynymi osobami, które zostaną w gabinecie Buzka ze starego składu zbudowanego przez Hansa Gerta Pötteringa. Wśród ekipy poprzedniego przewodniczącego z Buzkiem ma pozostać Anthony Teasdale, który w gabinecie Pötteringa był szefem zespołu doradców politycznych.

Oprócz Teasdale'a mówi się jeszcze o Niemcu Eschelu Alpermannie, który kierował zespołem doradców zajmujących się polityką wewnętrzną Unii Europejskiej, oraz o Alexandre Stutzmannie, francuskim analityku specjalizującym się w tematyce zagranicznej.

Cały czas nie ma oficjalnego potwierdzenia, kto zostanie szefem gabinetu. Wszystko wskazuje na to, że będzie nim Maciej Popowski, obecnie dyrektor w Dyrekcji do spraw Rozwoju Komisji Europejskiej.

Więcej na ten temat w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.