Facebook Google+ Twitter

Buzek, Rosati i Lewandowski najaktywniejsi w europarlamencie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-20 13:56

Najaktywniejszymi polskimi posłami w Parlamencie Europejskim są Jerzy Buzek, Dariusz Rosati i Janusz Lewandowski. Tak wynika z raportu "Bilans aktywności polskich posłów do Parlamentu Europejskiego", który przygotował Instytut Spraw Publicznych.

Według raportu, najskuteczniejsi europosłowie w Brukseli i Strasburgu to doświadczeni politycy z dużych frakcji politycznych takich jak Europejska Partia Ludowa - Europejscy Demokraci czy Partia Europejskich Socjalistów.

Jak mówi współautor raportu Melchior Szczepanik, również politycy wcześniej nieznani osiągnęli w europarlamencie sukces. Wśród nich Szczepanik wymienia Konrada Szymańskiego z Lewicy i Lidię Geringer de Oedenberg z Partii Demokratycznej.

W opinii Melchiora Szczepanika, największe trudności w przystosowaniu się do pracy Parlamentu Europejskiego mieli eurosceptycy. Według raportu, ich poglądy oraz działania zniechęcają polityków innych państw do współpracy z nimi.

Melchior Szczepanik mówi, że przykładem takiego działania jest kontrowersyjna wystawa antyaborcyjna, zorganizowana pod koniec 2005 roku przez eurodeputowanego LPR Macieja Giertycha. Raport prezentuje strategie i modele zachowania, które ułatwiają skuteczne działanie w Parlamencie Europejskim - bez względu na pozycję danego posła i przynależność polityczną.

W zamierzeniu autorów raportu jest podkreślenie, że działalność w Brukseli i Strasburgu różni się od funkcjonowania posłów w parlamentach narodowych. Raport podkreśla, że to wymaga innych zachowań od polityków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Lewandowski i Buzek są aktywni, ale ostatnio zaliczyli wielką wpadkę. Odsyłam do mojego artykułu:

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.