Facebook Google+ Twitter

Buzek szefem Parlamentu Europejskiego!

"Europa różnorodności i odpowiedzialności" (E. Britt-Svensson) a "Europa zmian, działania i zdobywania zaufania" (J. Buzek) - to wizje Europy dwóch kandydatów na stanowisko przewodniczącego PE. Buzek zwyciężył!

 / Fot. Paweł KiliańskiO godz. 9.55 europosłowie zaczęli się gromadzić w sali obrad. O godz. 10.10 Parlament Europejski rozpoczął swoją pierwszą sesję odśpiewaniem "Ody do Radości" i powitaniem Hansa-Gerta Potteringa, który powiedział: - Szanujmy siebie nawzajem, a na pewno osiągniemy porozumienie i efekty.

Najważniejszym punktem dzisiejszego dnia był wybór przewodniczącego PE. W szranki stanęli : Eva Britt-Svensson i Jerzy Buzek, którego europosłowie powitali gromkimi brawami. Kandydaci mieli możliwość zaprezentowania siebie i swoich planów.

- Dziękuję za zaufanie. Demokracja jest bardzo ważna - tak rozpoczęła swoje przemówienie Eva Britt-Svensson. Jej wizja Europy to: Europa odpowiedzialności, Europa o ludzkiej twarzy, więcej polityki socjalnej, unikanie dumpingu społecznego, ale także Europa walcząca o prawa człowieka i zmagająca się z kryzysem.
Jerzy Buzek podczas przemówienia / Fot. Pawel Kiliański
- Walka o prawa człowieka i obywatela była tym, co robiłem od zawsze - zaczął prof. Jerzy Buzek. Europosłowie nagrodzili go brawami. Dalej prof. Buzek mówił: - Tkwimy w głębokim kryzysie, który wyznacza nam zadania na teraz. Ale musimy też usprawnić działania Unii i PE, żeby usprawnić działania na zewnątrz (np. partnerstwo wschodnie, działania w obszarze Morza Śródziemnego). Kryzys to także brak zaufania naszych obywateli do nas, który musimy przełamać w pierwszej kolejności.

Głosowanie zaczęło się ok. 10.30 i po przerwie (liczenie głosów) ogłoszono wyniki. Jerzy Buzek zdobył 555 głosów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wybór Jerzego Buzka na przewodniczącego Europarlamentu to sukces Polski,mimo,że wielu "życzliwych" deprecjonuje to wydarzenie.Co ciekawe-ci sami ludzie wybór swojego człowieka na wiceprzewodniczącego tegoż forum ogłaszają "ogromnym sukcesem".To smutne,że niektórzy nasi wybrańcy przenosząc się do Brukseli,oprócz walizek z ciuchami,zabrali też z sobą bagaż jadu i nienawiści.Myślę,że niebawem bedziemy się za nich palić ze wstydu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.