Facebook Google+ Twitter

Buzek wstępuje do Platformy

Były premier, w programie Moniki Olejnik „Kropka nad i”, ogłosił, że wstępuje do Platformy Obywatelskiej. Eurodeputowany przyznał również, że drzwi do PO były dla niego otwarte już od pięciu lat.

 / Fot. screen tvn24.plJerzy Buzek powiedział, że do podjęcia takiej decyzji skłoniła go wieloletnia i w pełni udana współpraca z partią Donalda Tuska. Nie ukrywa jednak, że działanie to ma związek z jego kandydaturą na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

Jeden z najbardziej popularnych polskich polityków przyznaje, że w kręgach zachodnioeuropejskich kandydat bezpartyjny mógłby budzić zdziwienie. Co w wyścigu o fotel przewodniczącego mógłby zręcznie wykorzystać premier Włoch Silvio Berlusconi.

Wejście w szeregi Platformy nie będzie jednak tylko zagrywką taktyczną na potrzeby konfrontacji z Włochami. Buzek utożsamia się z polityką PO, a przede wszystkim podoba mu się ich sposób sprawowania władza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wydaje mi się to bardzo naturalne, że ktoś, kto tak ściśle współpracuje z jakąś partią do niej w efekcie wstępuje. Myślę też, że chyba każdy Polak, każdy człowiek ma swoje prefverencje polityczne. A słabość polskiej sceny politycznej wynika z tego, że mając poglądy, utożsamiając się z jakąś partią (przecież na jakąś zawsze głosujemy) nie zapisujemy się do niej. Cóz, łatwiej położyć uszy po sobie i udawać bezpartyjnego. Zawsze można ponarzekać, nie podejmując za nic odpowiedzialności! Jakie to typowo ...polskie :) Buzek zdecydował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.