Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16210 miejsce

BWA - Galeria Zamojska: wystawa grafiki Romana Muchy

W BWA - Galerii Zamojskiej jeszcze przez dwa tygodnie możemy oglądać bardzo interesującą wystawę grafiki artystycznej, rysunku i ekslibrisu Romana Muchy, w związku z jubileuszem 45-lecia jego pracy twórczej.

 / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz KowalskiRoman Mucha, artysta grafik, rocznik 1934. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, wychowanie plastyczne na Studium Nauczycielskim, a następnie uzyskał tytuł magistra pedagogiki ze specjalnością plastyka na UMCS w Lublinie.

Ze względu na wysoki poziom prezentowanych prac przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków. Zawsze służył środowisku plastycznemu, a szczególny wkład wniósł w wychowanie młodzieży poprzez różne formy pracy pedagogicznej.

Swój imponujący dorobek prezentował w kraju i za granicą na 20 wystawach indywidualnych i niemal 100 wystawach zbiorowych. Wystawiał mi. in. w USA, Kanadzie, Niemczech, Francji, Belgii, Holandii, Japonii, Czechach, Rosji, Hiszpanii, na Węgrzech, Tajwanie i we Włoszech.

 / Fot. Tadeusz KowalskiSzczególną pasją i uwielbieniem obdarzył grafikę w różnych postaciach, dziedzinę sztuki wyjątkową, gdyż wymagającą od twórcy doskonałej znajomości warsztatu. Stosuje bardzo różne techniki: linoryt, drzeworyt, ale też i miedzioryt, akwafortę czy suchą igłę. Jego prace charakteryzują się niezwykłą precyzją od drobnej kreski po mocne kontrasty wyrażone w większych płaszczyznach.

 / Fot. Tadeusz KowalskiAle szczególną estymą darzy ekslibris, których jest bardzo znanym twórcą w kraju i za granicą. Wykonał ich ponad 160, a każdy z nich to prawdziwe dzieło sztuki, maleńkie "cacko". Roman Mucha zajmuje się też grafiką użytkową, tworząc ilustracje, plakaty, znaczki, znaki graficzne i projekty medali.

Twórczość Romana Muchy jest bardzo wysoko oceniana przez krytyków sztuki, innych twórców i kolekcjonerów. Za swoje prace, prezentowane na prestiżowych, krajowych i zagranicznych wystawach zdobył kilkanaście nagród i wyróżnień. Prezentowana w BWA - Galerii Zamojskiej przekrojowa wystawa prac Romana Muchy to zaledwie ułamek jego bogatej twórczości. Wystawa jest czynna codziennie, prócz poniedziałków, w godz. 10-17.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.