Facebook Google+ Twitter

BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim edukuje dzieci i młodzież

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim poza działalnością wystawienniczą prowadzi zakrojoną na szeroką skalę działalność edukacyjną skierowaną do dzieci i młodzieży z ostrowieckich przedszkoli i szkół.

Niedziela, 14 lutego 2016 roku, jest ostatnim dniem, w którym można składać prace fotograficzne w konkursie ogłoszonym przez Biuro Wystaw Artystycznych. Konkursowe prace (ich autorami mogły być także osoby dorosłe) powinny być inspirowane dziełami z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku prezentowanymi obecnie, do końca lutego, w ostrowieckiej placówce na wystawie "Inny świat". Rozstrzygnięcie konkursu "Pokaż nam tytułowy Inny świat zaklęty w rzeźbach" nastąpi w terminie do 20 bm.

Małgorzata Winiarska-Jóźwik poprowadziła warsztaty walentynkowe. / Fot. Facebook.com/BWA-OstrowiecZ oferty edukacyjnej Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim skorzystała też w ostatni piątek spora grupa dzieci przybywając na warsztaty prowadzone przez Małgorzatę Winiarską - Jóźwik pod hasłem "Walentynkowy czar". Ich uczestnicy mogli wykonać prezent dla ukochanej osoby, dekorowali sklejkę ozdobą o tematyce walentynkowej.

Wojciech Mazan oprowadza młodzież po wystawie rzeźby polskiej. / Fot. Facebook.com/BWA-OstrowiecZe wspomniana powyżej wystawą "Inny świat" związane są pozostałe oferty edukacyjne BWA na luty 2016 r. Istnieje możliwość zwiedzania tej ekspozycji z historykiem sztuki, Wojciechem Mazanem, który nie tylko opowiada o poszczególnych dziełach prezentowanych w salach BWA, ale przybliża również historię polskiej rzeźby. Koszt zwiedzania wystawy wynosi 2 złote od osoby.

Tyle samo trzeba zapłacić za warsztaty prowadzone przez historyka sztuki, a dotyczące opisu i analizy dzieła sztuki rzeźbiarskiej. Podczas tych warsztatów jego uczestnicy poznają schemat takiego opisu oraz podstawową terminologię związaną ze sztuką. Następnie uczniowie opisują przydzieloną im rzeźbę, po czym następuje prezentacja i ewaluacja przedstawionego opisu. Grupy chętnych do udziału w warsztatach można zgłaszać dzwoniąc pod numer 41 263 20 48.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.