Facebook Google+ Twitter

By poznać ich świat... Już niedługo rusza "AfryKamera" 2009

Niecałe dziesięć dni pozostało do startu Festiwalu Filmów Afrykańskich "AfryKamera" 2009 w Łodzi. Festiwal rozpocznie się po świętach wielkanocnych i potrwa do 22 kwietnia. To czas, aby choć trochę przybliżyć sobie ten nieznany ląd.

 / Fot. Festiwal Filmów Afrykańskich "AfryKamera"Już po raz czwarty „AfryKamera” zaprezentuje widzom w Polsce, najciekawsze filmy afrykańskie, zarówno fabularne jak dokumentalne o charakterze społeczno - kulturowym.

- Tegoroczna edycja obejmie pięć miast Polski: Warszawę (16-23 kwietnia), Kraków (27 kwietnia - 3 maja), Łódź, Wrocław (16-20 kwietnia) i Gdańsk (16-21 kwietnia). Wydarzenia festiwalowe w Kinie Cytryna będą trwały od 17 do 22 kwietnia - powiedziała serwisowi Wiadomości24.pl Julia Błażyńska z łódzkiego kina Cytryna. - 17 kwietnia odbędzie się także pierwsza edycja, nowej odsłony Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych "Short Waves". Jest to przegląd konkursowy najciekawszych polskich krótkometrażówek, w którym głównymi jurorami będą widzowie - dodaje Błażyńska.

By poznać ich świat...


Wiedza na temat realiów afrykańskich w Polsce jest w najlepszym przypadku mglista. Kontynent 54 krajów jest niewyraźną plamą w świadomości większości Polaków. Jednak dzięki ciągłemu zainteresowaniu gorącym kontynentem oraz jego ogromnemu potencjałowi zrodził się pomysł "AfryKamery" – festiwalu szeroko i atrakcyjnie prezentującego kulturę oraz współczesne uwarunkowania życia Afryki - czytamy w materiałach organizatorów.

Wydarzenia towarzyszące


Poza licznymi projekcjami filmowymi, festiwalowi towarzyszyć będzie szereg innych imprez. I tak między Materiały prasowe: Kadr z filmu "Story of a Beautiful Country", w reżyserii Khalo Matabane. / Fot. Festiwal Filmów Afrykańskich "AfryKamera"innymi w czwartek 16 kwietnia o 18.00 w bibliotece Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, odbędzie się wernisaż wystawy fotografii z Etiopii, połączony z degustacją potraw kuchni etiopskiej. Dwie godziny później o 20, Zapiecek przy Piotrkowskiej 43 zaprasza na imprezę pt. "Afreeca". Jej organizatorem jest Amnesty International. W programie przewidziany jest pokaz filmu i duża dawka afrykańskiej muzyki oraz reggae. Biletem wstępu na koncert jest list pisany w obronie praw człowieka.

Najmłodsi znajdą coś dla siebie w niedzielę 19 kwietnia. W tym dniu organizatorzy zapraszają do Cytryny na dzień z afrykańskimi bajkami, który zostanie poprowadzony przez Michała Malinowskiego – założyciela Muzeum Opowiadaczy Historii. Bajkom towarzyszyć będą warsztaty plastyczne. 22 kwietnia zaplanowano spotkanie z reżyserem filmu animowanego „Tengers” – Mikiem Rixem oraz dyskusję na temat filmów tegorocznej "AfryKamery".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oj przepraszam :-) Nie wiedziałem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus (za sprzątnięcie mi tematu sprzed nosa). :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.