Facebook Google+ Twitter

By protestować na olimpiadzie trzeba mieć zezwolenie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-03 09:28

Chińczycy, a także obcokrajowcy, którzy podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie zechcą protestować w specjalnie wydzielonych do tego celu strefach, muszą najpierw ... zdobyć odpowiednie pozwolenie. Poinformował o tym w Pekinie szef wydziału ds. Bezpieczeństwa Komitetu Organizacyjnego Olimpiady.

Żeby protest był legalny, chęć jego przeprowadzenia trzeba zgłosić chińskim władzom na 5 dni przed planowanym terminem akcji. Przedstawiciel wydziału bezpieczeństwa zastrzegł że protestować można wyłącznie w sprawach, które nie dotyczą „interesu narodowego Chin". Według słów przedstawiciela rządu w Pekinie chińskie władze "wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczności międzynarodowej", wyznaczyły w trzech stołecznych parkach specjalne strefy, gdzie można organizować protesty.

W komunikacie nie sprecyzowano jednak jakich kwestii mogą dotyczyć manifestacje. Szef wydziału Bezpieczeństwa Olimpiady powiedział tylko, że "obywatele mają prawo do protestów, ale te - nie mogą naruszać interesów narodowych, socjalnych i ogółu społeczeństwa". Takie sformułowanie można interpretować na wiele sposobów.

Organizatorzy ewentualnych protestów muszą dostarczyć aplikację osobiście 5 dni wcześniej. Obcokrajowcom nakazano wypełnienie jej w języku chińskim i dostarczenie do Biura Bezpieczeństwa Publicznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

czy dane uczestników też są potrzebne u nas był taki urząd przy ulicy mysiej w warszawie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.