Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28525 miejsce

Być gwiazdą gwiazdą ... ale? O Celebrytach polskiego internetu

Coraz łatwiej jest zabłysnąć, zwrócić na siebie uwagę za pomocą ogólnodostępnych środków masowego przekazu. Chętnych do pokazania się światu nie brakuje. Jednak łatwo jest zrobić sobie również antyreklamę.

Przeglądając serwisy takie jak np YouTube, kto z nas nie natknął się na panią Barbarę Kwarc, Luntka czy Gracjana Roztockiego. Łączy ich wspólna cecha - stali się rozpoznawalni za pośrednictwem internetu. Jedni ich lubią, inni krytykują. Można by rzec - dokładnie tak samo jak w przypadku innych gwiazd. Szokują, bądź opowiadają o życiu, o tym co im się przytrafiło, ujawniają swe poglądy.

Barbara Kwarc

Pod tym pseudonimem ukrywa się naprawdę Barbara Rogowska. Emerytowana garderobiana, aktualnie statystka. Popularność zyskała na przełomie 2008 i 2009 roku, kiedy do internetu zaczęły trafiać odcinki "Klatki B" równolegle emitowane w Polsat Play. Głównie młoda część internautów doceniła luźne podejście staruszki do życia i aktualnych spraw. Aktualnie możemy oglądać videoblogi z udziałem pani Basi, z których możemy się dowiedzieć chociażby tego, że była ostatnio w Londynie! Jej oficjalny kanał na YouTube ma ponad 39 mln wyświetleń i ta liczba stale wzrasta.

Pani Barbara udziela wywiadu Radiu Eska. / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bd/Pani_Barbara.jpgMiło jest patrzeć jak za pośrednictwem internetu takie osoby jak p. Rogowska cieszą się życiem i są aktywne mimo upływu lat. Za pośrednictwem serwisu YouTube mogliśmy do tej pory oglądać "Królową Internetu" na placu budowy stadionu na Euro 2012, czy też pomagającą w układaniu worków z piaskiem w jednym z miejsc dotkniętych tegoroczna powodzią. Ostatnio gwiazda ujawniła swoje poglądy co do sporu związanego z krzyżem pod Pałacem Prezydenckim. Życzę w dalszym ciągu wielu sukcesów i radości.

Luntek

Tu sprawa ma się nieco inaczej. O ile pani Barbara została entuzjastycznie przyjęta dostając miano "pozytywnie zakręconej", o tyle Luntek jest postacią na tyle kontrowersyjną, iż budzi skrajne emocje. Nie brak więc nieprzychylnych komentarzy na temat jego niecodziennego wyglądu, wśród internautów krążą również różne wersje dotyczące jego orientacji seksualnej..

Nastolatek robi wszystko, co tylko może, żeby zaistnieć w świadomości Polaków. Filmiki Luntka, jak i jego oficjalny blog biją rekordy oglądalność. A przecież o to w show-biznesie właśnie chodzi! Sam chłopak deklaruje się jako wielki fan Dody i niejednokrotnie staje w obronie artystki. Niewątpliwie jest już sławny i rozpoznawalny, ale czy o taka sławę mu chodziło? Pozostaje zadać pytanie: Czy polskie społeczeństwo jest gotowe na przyjęcie tego typu "gwiazd" jak on?

Gracjan Roztocki

Osoba uniwersalna. DJ, raper, kucharz - wcieleń znamy setki. Komponuje własne piosenki, udziela porad kulinarnych i nie tylko. Wiele osób kojarzy go z billboardów sklepów sieci Media Markt. Nie błyszczy inteligencją, trudno powiedzieć czy jego wizerunek to świadome dążenie czy też nieświadomość? Jednak u większości osób Roztocki budzi po prostu uśmiech na ustach. A wygląd? Wiadomo, jedni powiedzą "Co za świr?", inni machną ręką, a komuś się spodoba. A liczba odsłon rośnie.Jedno jest pewne - internet jest już medium ogólnie dostępnym i takich osób zacznie przybywać. Czy z czasem zjawisko spowszednieje? Nie wiadomo. Jeśli tak się stanie, na pewno ludzie chcący być w centrum uwagi znajda inny sposób na pokazanie się światu. Trzeba pamiętać również o tym że ze "szczytu" łatwo jednak spaść...

Źródła:
1
2
3

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jak Panią Barbarę lubię i szanuję, tak Gracjana Roztockiego uważam za człowieka, który... zniesmacza. Starszy mężczyzna paradujący w dziecinnych krótkich spodenkach i obcisłej podkoszulce, śpiewający o kupie siedząc na "tronie"- są pewne granice... Chociaż zawsze to lepsze dla społeczeństwa niż kolejny delikwent wykrzykujący "JP".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.09.2010 08:38

Oprócz gwiazd wylansowanych przez Internet mamy też szereg haseł, które weszły do codziennego użytku, właśnie dzięki przeróżnym filmikom na youtube, np. 'ale urwał', 'jestem hardkorem' itp. Internet jest najszybszą formą przekazu, z której może korzystać każdy, nie dziw, że wielu chce zaistnieć. Bodajże tvn24 ostatnio pisał, że autor popularnego filmiku "Hitler w poszukiwaniu elektro", który też miał ogromnie dużo wyświetleń i to z niego wzięło się powiedzenie 'melanż ostateczny', dostał pracę w reklamie. Osoba, która go odkryła zwróciła uwagę na jego kreatywność.
http://www.tvn24.pl/1,1659055,druk.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.