Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9095 miejsce

Być jak Nigella. Gotować tak, że palce lizać!

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2007-04-27 10:21

Kiedyś panów uwodziła Rita Hayworth, zdejmując z dłoni rękawiczkę. Dziś bije ją na głowę Nigella Lawson, zmysłowo oblizując oblepione ciastem palce.

I nie robi tego wcale w programie tylko dla dorosłych, ale w kulinarnej serii, którą chętnie łykają łasuchy w każdym wieku. Nawet jeśli serwuje się im szynkę w coca-coli. Nie trzeba uczyć się gotowania w szkole dla mistrzów kuchni. Wystarczy kochać jedzenie. I mieć tyle seksu, co najsławniejsza telewizyjna kucharka. Miesza w garnku, rzucając zalotne spojrzenia. A kiedy próbuje, co ugotowała, tak smakowicie oblizuje piękne i zadbane palce, że człowieka aż skręca. Niekoniecznie z głodu.Nigella Lawson / Fot. Fot. TVN

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam Nigellę Lawson w programie telewizyjnym, pomyślałam: Włoszka. I zawistnie stwierdziłam, że za kilka lat nie będzie już taka piękna. Zawiść nie popłaca. Bo Nigella ma już 47 lat, na które wcale nie wygląda. Jest Brytyjką (z rodziny o żydowskich korzeniach), a granicę „szybkiego starzenia”, przypisywaną mieszkankom południa Europy, dawno już przekroczyła.

Anty-MarthaKobiety ją lubią, bo jest bezpośrednia i niedoskonała. W odróżnieniu od Marthy Stewart, perfekcyjnego bożyszcza Amerykanek, czasami wygląda na zmęczoną. Nie ma w głowie przepisu na każdą potrawę, bo lubi improwizować i sprawdzać, co z tego wyniknie. I wkłada ręce do miski z sałatą i oliwą, by wymieszać potrawę. Sypie przyprawy „na oko” i zdawałoby się – bez umiaru. W przeciwieństwie do pani Stewart, nie zna przepisu na każde życiowe niepowodzenie. Marthy Stewart na pewno nie dogonię. A Nigelli... czemu nie?

Podkrążone po balu oczyNigella Lawson urodziła się w 1960 r. Imię dostała po ojcu, lordzie Nigelu Lawsonie. Ojciec zresztą zostawił matkę Nigelli, Vanessę Salmon, i założył nową rodzinę. Poza tym, pochłonęła go praca dla superkobiety Wielkiej Brytanii. Był ministrem skarbu Margaret Thatcher. Nigella rosła, chowana przez matkę, która nie szafowała gorącymi uczuciami. Na szczęście miała rodzeństwo.
Ruszyła na podbój Oksfordu, gdzie studiowała filologię. Po studiach została dziennikarką. Trochę zajmowała się literaturą, trochę pisywała o innych sprawach. To w jednej z gazet poznała swojego męża Johna Diamonda. Dla niej zostawił żonę. Jemu zawdzięcza swoją pozycję. Z „brzydkiego kaczątka” stała się piękną kobietą z osobowością. Ale potem przeszła przez piekło.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ghagha gchsj
  • ghagha gchsj
  • 12.12.2010 09:18

cbhxakhasj

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uwielbiam Nigellę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nigella to pozytywna postać, bardzo lubię oglądać jej program:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.